Ford Focus Speedster je dílem šikovných Rusů. Další takový na světě nenajdete

Vzácné Speedstery jsou dnes opět v módě. A pokud mluvíme o ojedinělosti, tento Focus bude velice pravděpodobně jediný na světě.

U Ferrari se objevily modely Monza SP1/SP2, následně McLaren vytasil identicky řešenou Elvu a do třetice se přidal i Aston Martin s limitkou V12 Speedster. Z trochu jiné „udělej si sám“ kategorie teď však přijíždí Ford Focus Speedster, který za svou ztrátu střechy a čelního okna vděčí nadšencům z ruské dílny Ford Market.

Ford Ranger přijíždí v edici Thunder. Extra výbavu spojil s nejsilnějším motorem

Ford Ranger přijíždí v edici Thunder. Extra výbavu spojil s nejsilnějším motorem

Zruční úpravci se očividně nebojí ničeho, jelikož v minulosti třeba vytvořili šestikolový hybrid dodávky Econoline a pick-upu Raptor, postavili Ford Fusion na sněžné pásy nebo bestiální off-road ze staršího Focusu. Poslední generaci Focusu pak přetvořili na otevřený Speedster s klasickými oblouky za posádkou.

Popravdě, výsledek by klidně mohl působit jako oficiální koncept samotného Fordu. Přestavba byla dlouhým procesem, který neznal zkratky. Aby vůz dával proporčně smysl, byl zkrácen, také ztratil dveře a boky byly stylově zahlazeny do zbytku linií upravené karoserie. Stylizace přídě a zádě je sportovnější výbavou ST-Line.

Ford Mustang Mach-E se nabíjí rychleji, než se udávalo. Výsledky jsou o 30 % lepší

Ford Mustang Mach-E se nabíjí rychleji, než se udávalo. Výsledky jsou o 30 % lepší

V interiéru se objevil nově čalouněný volant předchozí generace focusu, taktéž dvojice skořepinových sedaček a všemu ladí žluté detaily. Auto stojí na nastavitelném vzduchovém podvozku, aby na sebe mohlo v položeném stavu ještě více strhávat pozornost. O žádnou výstavní sochu se však nejedná, Speedster je normálně funkční a pojízdný. S jakým motorem ale pracuje, to Rusové neupřesňují.

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků