Ford Focus RS s pohonem všech kol nejspíš bude

Přestože Ford oznámil, že z důvodů velkých nákladů nepřijde nynější generace Focusu s opravdu ostrou verzí RS a také to, že Focus nedostane náhon na všechna kola, vypadá to, že toto tvrzení bylo pouhým "matením nepřítele". Dle důvěryhodných zdrojů a také z dostupných materiálů vyplývá, že Ford v zimě testoval Focus s náhonem na všechna kola a vyladěným pětiválcem.

Testovaný Focus byl vybaven "koncernovým" náhonem na všechna kola, který používá např. Volvo S60R. Testován byl také nynější pětiválec o objemu 2,5 litru. Ten pro testy dostal větší turbo a motor dosahoval výkonu 220 kW (300 k). Stejný motor je i v nynější verzi ST, je ovšem naladěn na 165 kW (225 k).

Právě kombinace modelu s náhonem na všechna kola a motorem naladěným na tento výkon dává za pravdu předchozím spekulacím a kusým informacím, které o Focusu RS s těmito parametry hovořily jako o jasné věci. Focus by se v případě uvedení tohoto modelu stal soupeřen pro Imprezu STi nebo Lancer EVO a opustil by kolbiště klasických hot hatchů.

Ford ovšem na případné dotazy ohledně modelu RS odpovídá stále stejně. Dle jejich názorů by model RS byl příliš drahý a počet zákazníků těchto vozů je příliš malý, takže by se vývoj a výroba nevyplatily. Ford ovšem dodává, že již brzy začne prostřednictvím své dealerské sítě nabízet speciální kity pro model ST ke zvýšení výkonu. Mělo by se jednat o tovární tuningové komponenty, jako je výfukový systém, silnější brzdy, modifikace řídící jednotky atd., což by dle jejich názorů mělo kompenzovat fakt, že RS nebude.

Jak je vidět, existují zde dva protichůdné názory. Který z nich se stane realitou, uvidíme až s postupem času. 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků