Ford Focus RS s pohonem všech kol nejspíš bude

Ford Focus RS s pohonem všech kol nejspíš bude

Přestože Ford oznámil, že z důvodů velkých nákladů nepřijde nynější generace Focusu s opravdu ostrou verzí RS a také to, že Focus nedostane náhon na všechna kola, vypadá to, že toto tvrzení bylo pouhým "matením nepřítele". Dle důvěryhodných zdrojů a také z dostupných materiálů vyplývá, že Ford v zimě testoval Focus s náhonem na všechna kola a vyladěným pětiválcem.

Testovaný Focus byl vybaven "koncernovým" náhonem na všechna kola, který používá např. Volvo S60R. Testován byl také nynější pětiválec o objemu 2,5 litru. Ten pro testy dostal větší turbo a motor dosahoval výkonu 220 kW (300 k). Stejný motor je i v nynější verzi ST, je ovšem naladěn na 165 kW (225 k).

Právě kombinace modelu s náhonem na všechna kola a motorem naladěným na tento výkon dává za pravdu předchozím spekulacím a kusým informacím, které o Focusu RS s těmito parametry hovořily jako o jasné věci. Focus by se v případě uvedení tohoto modelu stal soupeřen pro Imprezu STi nebo Lancer EVO a opustil by kolbiště klasických hot hatchů.

Ford ovšem na případné dotazy ohledně modelu RS odpovídá stále stejně. Dle jejich názorů by model RS byl příliš drahý a počet zákazníků těchto vozů je příliš malý, takže by se vývoj a výroba nevyplatily. Ford ovšem dodává, že již brzy začne prostřednictvím své dealerské sítě nabízet speciální kity pro model ST ke zvýšení výkonu. Mělo by se jednat o tovární tuningové komponenty, jako je výfukový systém, silnější brzdy, modifikace řídící jednotky atd., což by dle jejich názorů mělo kompenzovat fakt, že RS nebude.

Jak je vidět, existují zde dva protichůdné názory. Který z nich se stane realitou, uvidíme až s postupem času. 

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků