Ford Focus RS: krutých 350 koní

O Fordu Focus RS nové generace jsme krátce psali již dříve. Podle staršího zdroje měl mít RS stejný motor jako ST, tedy přeplňovaný pětiválec 2.5 l, ovšem naladěný na 191 kW, tedy 260 k. Britský Autocar ale píše něco jiného: pod kapotou ostrého hatchbacku se má usadit nový přeplňovaný řadový šestiválec s objemem 3.0 l, který nahradí současný šestiválec 2.9 l; ten se nachází ve vozech Volvo. Motor si odbude premiéru v nové generaci Volva S80 příští rok.

Podle Autocaru nebude se zástavbou do Focusu problém, motor má mít jen 180 kg a měl by být jen o milimetr delší než současný pětiválec ve verzi ST. Koncern plánuje celkem tři verze tohoto motoru. Základní bude plněn atmosféricky, bude mít objem 3.2 l, výkon 175 kW (238 k) a točivý moment 320 Nm. Další dvě verze budou přeplňované, dostanou objem 3.0 l a nabídnou výkony 210 kW (285 k) a 257 kW (350 k) a točivé momenty 400 a 450 Nm; posledně jmenovaný motor má dostat právě RS.

Vzhledem k výkonu nebude RS předokolka jako ST, ale bude mít pohon obou náprav, aby nenastal problém s přenosem síly motoru na silnici.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Foto © Automedia

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

dnes | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků