Ford Focus kombi, Suzuki Swift a Subaru Tribeca (spy photos)

Zatímco všichni fanoušci Fordu netrpělivě očekávají zahájení pařížského autosalonu a prezentaci sériové verze Focusu jako hatchbacku, automobilka pilně testuje kombi. Suzuki prohání zase úplně nový Swift a Subaru model Tribeca.
Ford Focus kombi, Suzuki Swift a Subaru Tribeca (spy photos)

Ford Focus sedan a kombi

Netrpělivě očekávaný soupeř Astry a Golfu se coby studie poprvé představil na autosalonu až v daleké Číne. Protože si čínští zákazníci potrpí na sedany, ukázala se novinka z nižší střední třídy právě v této karosářské variantě. Mohutné nárazníky a spoilery studie vnější tvar poněkud přikrášlily, v sériové podobě přetékat dynamikou takovým způsobem nebude. Sériovou podobu pětidveřového hatchbacku přiveze Ford do Paříže, sedan a kombi přijdou na řadu později. Na špionážních fotografiích můžete přesto už nyní vypozorovat základní linky a v případě kombi výraznou inspiraci u modelu C-Max. Více informací o novém Fordu Focus naleznete v naší starší zprávě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Suzuki Swift

Nové Suzuki Swift, jenž přijede na scénu v roce 2005, se od základu změní. Novinka oblékne moderní kabát zcela odpovídající trendům 21. století a pochlubí se nejmodernější technikou a živými motory s objemy 1.3 a 1.6 litru. Suzuki chce novým Swiftem oslovit zejména mladší generaci. Ze špionážních fotografií je patrné, že exteriér se skutečně výrazně zakulatí (pod maskováním dokonce připomíná trochu Mini Cooper, na něhož si chce údajně vyšlápnout).  

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Subaru Tribeca

Subaru Tribeca je společným projektem automobilek Subaru a Saab. Jméno Tribeca si výrobce společně se jménem Montauk zaregistroval na začátku roku a toto označení použije pro modely v Americe i v Evropě. Tribeca dostane novou mřížku chladiče, kterou se pyšnila studie B9SC. Interiér bude americky prostorný a komfortní, Tribeca převeze až sedm pasažérů. Pod kapotou se objeví zážehový třílitr, v Evropě se počítá s dieselovým motorem z produkce GM. Bratříček Saab se nebude od Subaru příliš lišit, pozměněný bude zejména interiér.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 16 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků