Ford Focus Kombi s přepážkou

V nabídce Ford Motor Company, s.r.o. přibyly hned dva nové modely: Ford Focus Comfort a Focus Kombi Speciál. Dnes se zaměříme na Focus Kombi Speciál.
Ford Focus Kombi s přepážkou
V nabídce Ford Motor Company, s.r.o. přibyly hned dva nové modely: Ford Focus Comfort a Focus Kombi Speciál. Dnes se zaměříme na Focus Kombi Speciál.

Ford Focus Kombi Speciál se zabudovanou montážní přepážkou je v technickém průkazu charakterizován jako „osobní automobil speciální montážní".

Díky pohyblivé přepážce je "Speciál" variabilním a praktickým pomocníkem, jenž nabízí při sklopených zadních sedadlech ložnou plochu 1 580 m3. Zabudovaná přepážka je posuvná a umožňuje varianty se dvěma nebo pěti místy k sezení. Focus Kombi Speciál je proto vhodný zejména pro řemeslníky a drobné podnikatele, kterým finanční úřad může u takového vozu odpočítat 22% DPH – a to podle zákona o DPH č. 17/2000 Sb.

Zbudování přepážky Flexi plus v ceně 14 900 i s prací (bez DPH) zajistí kterýkoliv autorizovaný dealer Fordu. Následná manipulace s přepážkou je jednoduchá a nevyžaduje již použití nástrojů. Okna v nákladním prostoru jsou opatřena průhlednou bezpečnostní fólií. V přepážce je zabudován kotevní úchyt, ale i průchozí prostor k naložení dlouhých předmětů.

Ford Focus Speciál s odpočtem DPH (včetně ceny přepážky a její montáže) může zákazník pořídit již od Kč 379 654,--, což je na prostorné moderní kombi cena mimořádně zajímavá.

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků