Ford Focus dobude pátý světadíl

Ford Focus, v letech 2000 a 2001 vůbec nejprodávanější automobil světa, bude od posledního čtvrtletí letošního roku rozšířen po celém světě.
Ford Focus dobude pátý světadíl

Po uvedení na australský trh totiž bude v prodeji ve všech pěti světadílech. Ford Focus se v současné době prodává ve více než 80 zemích a dosud získal více než 50 národních a mezinárodních ocenění. Úspěšný příběh Fordu Focus začal na podzim roku 1998, kdy se vůz po uvedení na evropský trh dočkal poprvé širokého uznání.

V roce 2000 byl uveden na severoamerický trh kompaktních osobních automobilů a dnes je v prodeji také v Jižní Americe, Africe a Asii. Ford Focus se vyrábí po celém světě v závodech v Saarlouis (Německo), Valencia (Španělsko), Wayne, Michigan (Spojené státy), Hermosillo (Mexiko) a Pacheco (Argentina).

Největších úspěchů však Ford Focus zaznamenal v Evropě. Jeho prodej se od uvedení na trh každoročně zvyšuje – počet 483 tisíc vozů prodaných v roce 1999 se o rok později zvýšil na 536 tisíc a v roce 2001 dokonce na 558 tisíc. Tento trend pokračoval i v prvních pěti měsících letošního roku, kdy k zákazníkům zamířilo 265 tisíc Fordů Focus, což znamená navýšení o 4 tisíce vozů oproti srovnatelnému období loňského roku.

Podle oficiální evropské statistiky nově zaregistrovaných vozidel se Ford Focus v prvním čtvrtletí roku 2002 objevil na třetím místě mezi deseti nejprodávanějšími osobními automobily na evropském kontinentu.
„Období od ledna do března 2002 bylo vůbec nejúspěšnějším čtvrtletím z hlediska objemu prodeje Fordu Focus od jeho prvního uvedení v říjnu 1998,“ uvedl Earl Hesterberg, viceprezident pro marketing, prodej a servis Ford of Europe. „Automobil je na trhu už téměř čtyři roky, a přesto jeho prodeje jdou stále nahoru. Pořád také vzbuzuje pozornost a přivádí zákazníky do showroomů Fordu. Čilý odbyt Fordu Focus je výrazným příspěvkem k ekonomickému úspěchu evropského Fordu,“ zdůraznil Hesterberg.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků