Ford Focus Coupé-Cabriolet bude v Ženevě (foto)

Americká automobilka Ford přivezla koncept Vignale, ze kterého nový Focus kupé-kabrio vychází, již na autoshow do Paříže roku 2004. V Ženevě se představí oficiální sériová podoba. Autorevue.cz vám přináší jako první v ČR nové fotografie.
Ford Focus Coupé-Cabriolet bude v Ženevě (foto)

Při vývoji a u designu Focusu CC automobilce Ford asistoval světoznámý italský návrhář Pininfarina, za kterým stojí již celá řada povedených automobilů. Hlavní rysy nové generace Focusu jsou jasně čitelné, kupé-kabrio si ovšem půjčilo pár ostřejších linií ze sportovního hatchbacku ST. Ford předesílá, že nové CC bude vůz se čtyřmi plnohodnotnými sedadly a při natažené střeše bude objem zavazadlového prostoru neuvěřitelných 500 litrů.

Ford u Focusu CC bude nabízet: 1.6 Ti-VCT s proměnným časováním ventilů a výkonem 85 kW (115 koní), šestnáctiventilový dvoulitr se 107 kW (145 koní)a diesel 2.0 TDCi se 100 kW (136 koní). Do Evropy nové CC dorazí během letošního léta a Ford plánuje produkci okolo 20 tis. vozů ročně.


Ford Focus CC

Dřívější spy fotky

 Foto © Automedia

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků