Ford Focus C-MAX: rodinný vůz budoucnosti

Na způsob Opelu Zafira a Renaultu Scénic byl - jak jinak než v Paříži - představen Ford Focus C-MAX Concept. Tímto čtyřmístným minivanem chce Ford vyjít vstříc hlavně rodinám s dětmi. Nová kategorie vozů - Multi Activity Vehicle (MAV) - je jednou z nejvíce rozšiřujících se v Evropě, proto i zde chce Ford co nejrychleji vstoupit. Jedná se o čtyřmístný rodinný vůz, který by měl posádce poskytnout potřebnou variabilitu a flexibilitu interiéru s ohledem na současné designerské tendence. Interiér je laděn do krémové, stříbrné až modré barvy, to spolu se čtveřicí sedaček Recaro vytváří velmi příjemné a optimistické ladění.

Hýčkat posádku určitě dokáže DVD systém, satelitní navigace a iRIS (integrated Remote Imaging System). Jedná se o jedinečné zařízení, které pomocí webové kamery snímá vnitřní prostory vozu a výsledné obrázky posílá řidiči na jeho kapesní počítač (PDA). Rodič tak může mít přehled, jestli je uvnitř všechno v pořádku v době jeho nepřítomnosti (např. při placení účtu na čerpací stanici). Ford tento systém vyvinul s pomocí firmy Hewlett Packard.

Vzhled vozu už dle obrázků posuďte sami. Podrobnější technické informace (rozměry a motory) zatím nejsou známy. Věříme však, že se tento koncept brzy stane realitou.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků