Ford Focus C-MAX: rodinný vůz budoucnosti

Na způsob Opelu Zafira a Renaultu Scénic byl - jak jinak než v Paříži - představen Ford Focus C-MAX Concept. Tímto čtyřmístným minivanem chce Ford vyjít vstříc hlavně rodinám s dětmi. Nová kategorie vozů - Multi Activity Vehicle (MAV) - je jednou z nejvíce rozšiřujících se v Evropě, proto i zde chce Ford co nejrychleji vstoupit. Jedná se o čtyřmístný rodinný vůz, který by měl posádce poskytnout potřebnou variabilitu a flexibilitu interiéru s ohledem na současné designerské tendence. Interiér je laděn do krémové, stříbrné až modré barvy, to spolu se čtveřicí sedaček Recaro vytváří velmi příjemné a optimistické ladění.

Hýčkat posádku určitě dokáže DVD systém, satelitní navigace a iRIS (integrated Remote Imaging System). Jedná se o jedinečné zařízení, které pomocí webové kamery snímá vnitřní prostory vozu a výsledné obrázky posílá řidiči na jeho kapesní počítač (PDA). Rodič tak může mít přehled, jestli je uvnitř všechno v pořádku v době jeho nepřítomnosti (např. při placení účtu na čerpací stanici). Ford tento systém vyvinul s pomocí firmy Hewlett Packard.

Vzhled vozu už dle obrázků posuďte sami. Podrobnější technické informace (rozměry a motory) zatím nejsou známy. Věříme však, že se tento koncept brzy stane realitou.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků