Ford Focus C-MAX: rodinný vůz budoucnosti

Na způsob Opelu Zafira a Renaultu Scénic byl - jak jinak než v Paříži - představen Ford Focus C-MAX Concept. Tímto čtyřmístným minivanem chce Ford vyjít vstříc hlavně rodinám s dětmi. Nová kategorie vozů - Multi Activity Vehicle (MAV) - je jednou z nejvíce rozšiřujících se v Evropě, proto i zde chce Ford co nejrychleji vstoupit. Jedná se o čtyřmístný rodinný vůz, který by měl posádce poskytnout potřebnou variabilitu a flexibilitu interiéru s ohledem na současné designerské tendence. Interiér je laděn do krémové, stříbrné až modré barvy, to spolu se čtveřicí sedaček Recaro vytváří velmi příjemné a optimistické ladění.

Hýčkat posádku určitě dokáže DVD systém, satelitní navigace a iRIS (integrated Remote Imaging System). Jedná se o jedinečné zařízení, které pomocí webové kamery snímá vnitřní prostory vozu a výsledné obrázky posílá řidiči na jeho kapesní počítač (PDA). Rodič tak může mít přehled, jestli je uvnitř všechno v pořádku v době jeho nepřítomnosti (např. při placení účtu na čerpací stanici). Ford tento systém vyvinul s pomocí firmy Hewlett Packard.

Vzhled vozu už dle obrázků posuďte sami. Podrobnější technické informace (rozměry a motory) zatím nejsou známy. Věříme však, že se tento koncept brzy stane realitou.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků