Ford Five Hundred míří na trh

Ford F500, který byl představen na lednovém detroitském autosalonu, míří do prodeje. Uvádí to internetový magazín The Car Connection, který současně s touto zprávou zveřejnil i stručný test. F500 je svými rozměry větší než Mondeo, kterému je vzhledově podobný a měl by být konkurencí pro automobily vyšší střední třídy (na americkém trhu full-size). Jedinou motorizací je zatím 3.0 V6 150 kW, standardně je dodáván šestistupňový automat. Ve standardu je pohon zadních kol, volitelně můžete mít i čtyřkolku.

Základní cena byla pro americký trh stanovena na 25 595 dolarů. Těžko říct, zda F500 dorazí i na evropský trh, kde roli vlajkové lodi plní v Americe neprodávané Mondeo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků