Ford Fiesta se bude jmenovat opět Ford Fiesta

Americká automobilka Ford oznámila, že neopustí zavedené jméno Fiesta a nová generace tohoto malého modelu se tak bude jmenovat stejně i v další, již čtvrté dekádě.

Může se to zdát jako vcelku jasná informace bez logiky, ale zhruba v květnu Ford oznámil, že zvažuje opuštění tohoto jména, které se stalo synonymem malých vozů (celá zpráva). Jak se však ukázalo, zákazníci si na tento název zvykli natolik, že příchod nového jména by se mohlo znamenat propad prodejů. A tak Ford zůstane věrný klasice.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků