Ford Fiesta S: předskokan verzí RS a ST?

Nový Ford Fiesta se k evropským dealerům dostane až za několik měsíců, ovšem to není důvod pro to, aby automobilka nepředstavila novou verzi označenou písmenem S na zádi. Ta debutovala v Pekingu, kde se díky svému stylistickému doladění stala vděčným objektem zájmu.

Prozatím se musíme spokojit s informací, že se jedná pouze o stylingový kit, a tak žádné výrazné zlepšení jízdních vlastností, nebo výkonný agregát pod kapotou nelze očekávat. Podle některých spekulací se však již chystá sportovní verze RS a ST, které budou zvenku vypadat téměř stejně, ovšem pod kapotou se bude nacházet výkonnější zážehový motor a pochopitelně budou přepracovány i další části vozu.

Na trhu by přitom měly být dostupné obě verze, verze S bude pro ty, co od svého auta neočekávají žádný překvapující výkon a chtějí, aby jejich vůz vypadal sportovně a nevšedně. Verze RS se však bude lišit nejen cenou, ale i výkonnějším agregátem a sytějším zvukem od výfuku. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Ford Fiesta S
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků