Ford Fiesta míří k českým prodejcům

Dvacetjedna prvních fiest mířilo k prodejcům Fordu u nás a již od pondělí si je zákazníci mají možnost prohlédnout v autosalonech.
Ford Fiesta míří k českým prodejcům

Nový Ford Fiesta nabízí velký vnitřní prostor, dobré jízdní vlastnosti a vysokou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti. Má tedy všechny předpoklady výrazně promluvit do prodejních statistik svého segmentu.

Český zákazník si bude moci vybrat ze čtyř úrovní výbavy, přičemž i ta základní zahrnuje posilovač řízení, airbag řidiče, tónovaná skla, otáčkoměr, nastavitelný a kůží potažený volant.

Na druhé straně nabídky stojí luxusní model, nesoucí tradiční označení Ghia. Ve výbavě navíc najdeme například klimatizaci, elektricky ovládaná okna nebo zrcátka apod.

Klepněte pro větší obrázek
Fiesty připraveny pro prodejce

Pod kapotu Fiesty je možné zvolit některý ze čtyřech nabízených motorů. První tři jsou zážehové (1,3 s výkonem 70 koní, 1,4 s výkonem 80 koní a 1,6 s výkonem 100 koní. Jedním z nejoblíbenějších motorů však bude turbodiesel o objemu 1,4 a výkonu 68 koní, vybavený již druhou generací vstřikování Common Rail

Základní cena nové Fiesty je stanovena na velmi příjemných Kč 286 400,- za třídveřové provedení a na Kč 299 900,- za provedení pětidvéřové, oba zmíněné modely pohání motor 1,3 o výkonu 70 koní.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků