Ford Fiesta: facelift se blíží

Evropská divize Fordu pracuje dle britských magazínů na finální verzi faceliftu Fiesty, předpokládaný debut by se měl odehrát letos na podzim na autosalónu ve Frankfurtu. Nová Fiesta bude mít na trhu hned několik potencionálních soupeřů, protože francouzský Peugeot dokončuje model 207, Renault uvedl nové Clio a Opel co nevidět vytáhne do boje s další generací Corsy.

Z informací zahraničních médií bude Fiesta nadále k dostání v tří a pětidveřovém provedení. Nové prvky uvidíte na masce, pozměněné zádi a modifikací projdou všechny světlomety. Fiesta by měla dostat sportovnější, dravější image, která bude doladěna velkými koly z lehkých slitin. Inženýři slibují, že jedním z největších plus bude opět velmi kvalitní podvozek.

Hlavní změny by se měly projevit v interiéru vozu, kde si Ford vzal k srdci všechnu kritiku, která se snesla na ergonomii, design, nekvalitní dílenské zpracování a levné plasty. V kabině by mělo být více místa, vůz by se měl svojí image blížit vozům z vyšší třídy. V nabídce vyšších výbav se objeví i satelitní navigace nebo bluetooth handsfree.

Do světa vykročí nová Fiesta s trojicí benzínových a duem naftových pohonných jednotek. Zážehové čtyřválcové motory budou v objemech: 1.4 l, 1.6 l a 2.0 l, vznětové agregáty budou zastupovat 1.4 l a 1.6 l. Celá pětice je v nabídce již u stávající verze Fiesty.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků