Ford Fiesta: facelift se blíží

Evropská divize Fordu pracuje dle britských magazínů na finální verzi faceliftu Fiesty, předpokládaný debut by se měl odehrát letos na podzim na autosalónu ve Frankfurtu. Nová Fiesta bude mít na trhu hned několik potencionálních soupeřů, protože francouzský Peugeot dokončuje model 207, Renault uvedl nové Clio a Opel co nevidět vytáhne do boje s další generací Corsy.

Z informací zahraničních médií bude Fiesta nadále k dostání v tří a pětidveřovém provedení. Nové prvky uvidíte na masce, pozměněné zádi a modifikací projdou všechny světlomety. Fiesta by měla dostat sportovnější, dravější image, která bude doladěna velkými koly z lehkých slitin. Inženýři slibují, že jedním z největších plus bude opět velmi kvalitní podvozek.

Hlavní změny by se měly projevit v interiéru vozu, kde si Ford vzal k srdci všechnu kritiku, která se snesla na ergonomii, design, nekvalitní dílenské zpracování a levné plasty. V kabině by mělo být více místa, vůz by se měl svojí image blížit vozům z vyšší třídy. V nabídce vyšších výbav se objeví i satelitní navigace nebo bluetooth handsfree.

Do světa vykročí nová Fiesta s trojicí benzínových a duem naftových pohonných jednotek. Zážehové čtyřválcové motory budou v objemech: 1.4 l, 1.6 l a 2.0 l, vznětové agregáty budou zastupovat 1.4 l a 1.6 l. Celá pětice je v nabídce již u stávající verze Fiesty.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků