Ford Fiesta: Deset miliónu vyrobených kusů

Před několika dny byla vyrobena Fiesta číslo 10 000 000 a již se upravuje výrobní závod pro její nástupkyni.
Ford Fiesta: Deset miliónu vyrobených kusů

První Fiesta sjela z výrobních pásů v roce 1976. Tento, tehdy pouze 3560 mm dlouhý, tedy spíše krátký automobil, se brzy stal oblíbencem mezi malými automobily a na poměry ve třídě malých automobilů si svou oblibu drží po celou dobu výroby. Již plných 24 let je například nejprodávanější ve své třídě ve Velké Británii. V Čechách a na Slovensku se od začátku roku 1993 prodalo celkem 9 701 Fiest.

Výroba nové Fiesty bude, podle dostupných informací, svěřena továrně v Kolíně nad Rýnem. Svědčí o tom i velké investice, které do ní Ford učinil nebo učiní. Celkem by investice do listopadu letošního roku, kdy bude zahájena výroba Fiesty, měly činit cca 500 miliónů dolarů. Dalších 60 miliónů budou investice do dodavatelského parku, který bude umožňovat dodávky „just in time“. Just in time znamená, že dodavatelé dodávají díly přímo na výrobní linku a automobilka má v podstatě nulové zásoby, což jí umožňuje snížit náklady na výrobu. Proto také jejich většina sídlí v areálu továrny nebo v jeho těsné blízkosti. Pro Kolín nad Rýnem to znamená, že vznikne 1000 nových pracovních míst.  

Modernizovaná továrna bude mít o 45% větší kapacitu, vyrobí tedy celkem 1 800 automobilů denně. Roční výroba se zvýší na 405 000 automobilů. I když na zvýšení výroby se bude mít mnohem vyšší vliv plánované zavedení třetí směny.

Nová Fiesta by měla být představena na blížícím se frankfurtském autosaloně. Je tedy jednou z mnoha novinek, které zde budou představeny. 

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků