Ford Fiesta Crossroad: další „skorooff-road“

Po Fiatu Panda a VW Polo se do rodiny vozítek do lehkého terénu přidává i Ford se svou Fiestou. Podívejme se mu na zoubek.
Ford Fiesta Crossroad: další „skorooff-road“

Co se týče tohoto drobečka, těžko se dá hovořit o nějaké speciální úpravě podvozku, nebo dokonce 4x4. Jedinou technickou změnou je zde jen mírné zvýšení podvozku, které může být praktické leda tak na cestě plné výtluků. Slovo mírné je určítě na místě, protože „terénní Fiesta“ má podvozek jen o pár milimetrů výš než její starší sestra. Nabídka motorů zcela kopíruje nabídku klasické Fiesty, takže ani zde není možné hovořit o změnách.

Vzhled je však zajímavější, ale možná ne až tak vydařený. Tento „skorooff-road” se výrazně liší oplastováním dolní časti dveří a blatníků. Změny postihly i přední a zadní nárazník, když oba dostaly jistou dávku šedého plastu. Ten však nepůsobí vůbec akčně, dokonce ani odolněji a vytváří spíš dojem lacinosti. Možná zajímavou změnou je použití nového blíže nespecifikovaného materiálu podlahy v interiéru vozu. Zajímavou novinkou jsou střešní ližiny.

Ptáte se kolik tahle zajímavost bude stát? To prozatím přesně neví ani samotní prodejci Fordu, předběžně se však hovoří o tom, že za cross úpravu příplatíte 1 085 eur oproti klasické Fiestě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Fiesta CrossRoad  Foto: Autotelegraf

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků