Ford Fiesta Crossroad: další „skorooff-road“

Po Fiatu Panda a VW Polo se do rodiny vozítek do lehkého terénu přidává i Ford se svou Fiestou. Podívejme se mu na zoubek.
Ford Fiesta Crossroad: další „skorooff-road“

Co se týče tohoto drobečka, těžko se dá hovořit o nějaké speciální úpravě podvozku, nebo dokonce 4x4. Jedinou technickou změnou je zde jen mírné zvýšení podvozku, které může být praktické leda tak na cestě plné výtluků. Slovo mírné je určítě na místě, protože „terénní Fiesta“ má podvozek jen o pár milimetrů výš než její starší sestra. Nabídka motorů zcela kopíruje nabídku klasické Fiesty, takže ani zde není možné hovořit o změnách.

Vzhled je však zajímavější, ale možná ne až tak vydařený. Tento „skorooff-road” se výrazně liší oplastováním dolní časti dveří a blatníků. Změny postihly i přední a zadní nárazník, když oba dostaly jistou dávku šedého plastu. Ten však nepůsobí vůbec akčně, dokonce ani odolněji a vytváří spíš dojem lacinosti. Možná zajímavou změnou je použití nového blíže nespecifikovaného materiálu podlahy v interiéru vozu. Zajímavou novinkou jsou střešní ližiny.

Ptáte se kolik tahle zajímavost bude stát? To prozatím přesně neví ani samotní prodejci Fordu, předběžně se však hovoří o tom, že za cross úpravu příplatíte 1 085 eur oproti klasické Fiestě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Fiesta CrossRoad  Foto: Autotelegraf

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků