Ford Fiesta Crossroad: další „skorooff-road“

Po Fiatu Panda a VW Polo se do rodiny vozítek do lehkého terénu přidává i Ford se svou Fiestou. Podívejme se mu na zoubek.
Ford Fiesta Crossroad: další „skorooff-road“

Co se týče tohoto drobečka, těžko se dá hovořit o nějaké speciální úpravě podvozku, nebo dokonce 4x4. Jedinou technickou změnou je zde jen mírné zvýšení podvozku, které může být praktické leda tak na cestě plné výtluků. Slovo mírné je určítě na místě, protože „terénní Fiesta“ má podvozek jen o pár milimetrů výš než její starší sestra. Nabídka motorů zcela kopíruje nabídku klasické Fiesty, takže ani zde není možné hovořit o změnách.

Vzhled je však zajímavější, ale možná ne až tak vydařený. Tento „skorooff-road” se výrazně liší oplastováním dolní časti dveří a blatníků. Změny postihly i přední a zadní nárazník, když oba dostaly jistou dávku šedého plastu. Ten však nepůsobí vůbec akčně, dokonce ani odolněji a vytváří spíš dojem lacinosti. Možná zajímavou změnou je použití nového blíže nespecifikovaného materiálu podlahy v interiéru vozu. Zajímavou novinkou jsou střešní ližiny.

Ptáte se kolik tahle zajímavost bude stát? To prozatím přesně neví ani samotní prodejci Fordu, předběžně se však hovoří o tom, že za cross úpravu příplatíte 1 085 eur oproti klasické Fiestě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Fiesta CrossRoad  Foto: Autotelegraf

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků