Ford Explorer Sport Trac: „supernáklaďák“

Trucky, neboli obří pickupy, jsou v Americe velmi populární. Američané si nemusí dělat starosti s místem, všude je ho dost, takže není divu, že jejich auta jsou velká a ještě větší. S velikostí si nedělá starosti ani nová studie Ford Explorer Sport Truck Concept, která dostala oproti sérii novou přední masku, grill, nasávací otvory a přední mlhovky. Muskulaturní dojem umocňují 21" litá kola stejně jako zvětšené oblouky blatníků. Nechybí ani zadní spojler a dvě koncovky výfuku. Pod kapotou bublá osmiválcový motor 4.6 V8 s blíže neurčeným výkonem, standardem je automatická převodovka přenášející výkon na zadní kola; ta mají nezávislé zavěšení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků