Nové SUV Ford má speciální pneumatiky. Řešení defektu u krajnice je minulostí

Na nové generaci Fordu Explorer představuje americká automobilka speciální sadu pneumatik, které se po defektu automaticky „opraví“.

O nové generaci Fordu Explorer jsme už před nedávnem psali, a ačkoliv nemusí být americké rodinné SUV zrovna středem zájmu Evropanů, Ford nyní v rámci uvedení Exploreru na trh představuje jednu celkem zajímavou vychytávku. Přesněji jde o speciální pneumatiky Michelin, díky kterým budou starosti z defektu a výměny kola u krajnice minulostí.

Nový Explorer bude totiž možné vybavit pneumatikami Michelin Selfseal, jejichž vnitřní obvod je doplněn o vrstvu těsnícího materiálu, jehož proražením dojde k samotnému zaplnění vzniklého otvoru v pneumatice. Ford tvrdí, že těsnění si poradí s defekty po hřebících nebo šroubech, zkrátka taková ta klasika.

Nový Ford Explorer má standardně pohon zadních kol. Chystá se i ST verze

Nový Ford Explorer má standardně pohon zadních kol. Chystá se i ST verze

Ve výsledku nemluvíme o jakýchsi zázračných „samoopravitelných“ pneumatikách. Hlavním cílem je razantně snížit pokles tlaku v proražené pneumatice, dát řidiči více času řešit výměnu kola až v pohodlí servisu a odstranit riziko výměny kola u krajnice. S menšími defekty si tak nebudete muset lámat hlavu.

„Nic nedokáže zkazit rodinnou dovolenou jako defekt. Explorer je plnohodnotným rodinným autem, a proto tedy skvělým adeptem k uvedení nových pneumatik,“ uvedl inženýr Fordu Joseph Billman.

Ford už plánuje náhradu za stárnoucí EcoSport. Možná využije platformu Fiesty

Ford už plánuje náhradu za stárnoucí EcoSport. Možná využije platformu Fiesty

Ford Explorer bude podle všeho prvním SUV, které bude těmito pneumatikami vybaveno. Standardně pak budou výbavou u verzí Platinum a Limited s 20palcovými koly. U některých nižších výbav si bude ovšem možné za Micheliny Selfseal připlatit. Cenovku zatím Ford nezmiňuje. A přestože bude možné hodit starosti z defektu za hlavu, Explorer si stále udrží ve výbavě i klasické rezervní kolo.  

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků