Nové SUV Ford má speciální pneumatiky. Řešení defektu u krajnice je minulostí

Na nové generaci Fordu Explorer představuje americká automobilka speciální sadu pneumatik, které se po defektu automaticky „opraví“.

O nové generaci Fordu Explorer jsme už před nedávnem psali, a ačkoliv nemusí být americké rodinné SUV zrovna středem zájmu Evropanů, Ford nyní v rámci uvedení Exploreru na trh představuje jednu celkem zajímavou vychytávku. Přesněji jde o speciální pneumatiky Michelin, díky kterým budou starosti z defektu a výměny kola u krajnice minulostí.

Nový Explorer bude totiž možné vybavit pneumatikami Michelin Selfseal, jejichž vnitřní obvod je doplněn o vrstvu těsnícího materiálu, jehož proražením dojde k samotnému zaplnění vzniklého otvoru v pneumatice. Ford tvrdí, že těsnění si poradí s defekty po hřebících nebo šroubech, zkrátka taková ta klasika.

Nový Ford Explorer má standardně pohon zadních kol. Chystá se i ST verze

Nový Ford Explorer má standardně pohon zadních kol. Chystá se i ST verze

Ve výsledku nemluvíme o jakýchsi zázračných „samoopravitelných“ pneumatikách. Hlavním cílem je razantně snížit pokles tlaku v proražené pneumatice, dát řidiči více času řešit výměnu kola až v pohodlí servisu a odstranit riziko výměny kola u krajnice. S menšími defekty si tak nebudete muset lámat hlavu.

„Nic nedokáže zkazit rodinnou dovolenou jako defekt. Explorer je plnohodnotným rodinným autem, a proto tedy skvělým adeptem k uvedení nových pneumatik,“ uvedl inženýr Fordu Joseph Billman.

Ford už plánuje náhradu za stárnoucí EcoSport. Možná využije platformu Fiesty

Ford už plánuje náhradu za stárnoucí EcoSport. Možná využije platformu Fiesty

Ford Explorer bude podle všeho prvním SUV, které bude těmito pneumatikami vybaveno. Standardně pak budou výbavou u verzí Platinum a Limited s 20palcovými koly. U některých nižších výbav si bude ovšem možné za Micheliny Selfseal připlatit. Cenovku zatím Ford nezmiňuje. A přestože bude možné hodit starosti z defektu za hlavu, Explorer si stále udrží ve výbavě i klasické rezervní kolo.  

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

včera | Michal Dokoupil | 51 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 54 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků