Ford Explorer America: revoluční a úsporný

Automobilka Ford představila koncept budoucího modelu Explorer. Ukazuje se, že i americká SUV mohou být úsporná.

Malé a prodejně velmi úspěšné SUV Ford Explorer se zanedlouho dočká nové generace. Ta bude odvozena od nyní představené studie, která ale již od prvního pohledu jasně říká, že má k produkční verzi ještě poměrně daleko.

Klasicky futuristické tvary mají každopádně nádech reálna, ale lze očekávat, že finální verze se bude poměrně výrazně lišit a to hlavně v interiéru.

Studie stojící na 20" kolech s sebou nese všechny výdobytky současných trendů. Přední a zadní LED světlomety, absence B sloupků, nebo posuvné zadní dveře.

O pohon se bude starat zcela nová generace čtyř a šestiválcových motorů. Ty dostaly přímý vstřik paliva a také přeplňování turbodmychadlem. Základ pak bude tvořit dvoulitr s výkonem 240 koní a vrcholem bude šestiválec o objemu 3,5 litru s výkonem 340 koní. Druhý z motorů se pak vyznačuje velmi nízkou spotřebou, která má být až o 30 procent nižší než u stejně výkonných motorů současnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Explorer America

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků