Ford Explorer America: revoluční a úsporný

Automobilka Ford představila koncept budoucího modelu Explorer. Ukazuje se, že i americká SUV mohou být úsporná.

Malé a prodejně velmi úspěšné SUV Ford Explorer se zanedlouho dočká nové generace. Ta bude odvozena od nyní představené studie, která ale již od prvního pohledu jasně říká, že má k produkční verzi ještě poměrně daleko.

Klasicky futuristické tvary mají každopádně nádech reálna, ale lze očekávat, že finální verze se bude poměrně výrazně lišit a to hlavně v interiéru.

Studie stojící na 20" kolech s sebou nese všechny výdobytky současných trendů. Přední a zadní LED světlomety, absence B sloupků, nebo posuvné zadní dveře.

O pohon se bude starat zcela nová generace čtyř a šestiválcových motorů. Ty dostaly přímý vstřik paliva a také přeplňování turbodmychadlem. Základ pak bude tvořit dvoulitr s výkonem 240 koní a vrcholem bude šestiválec o objemu 3,5 litru s výkonem 340 koní. Druhý z motorů se pak vyznačuje velmi nízkou spotřebou, která má být až o 30 procent nižší než u stejně výkonných motorů současnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Explorer America

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků