Ford láká na své plně elektrické SUV. Bude inspirováno Mustangem

Ani Ford nechce zůstat pozadu s ofenzivou na poli elektromobilů. První jednoduchou ilustrací tak nyní láká na své plně elektrické SUV.

O nadcházejícím produkčním elektromobilu značky Ford jsme pár detailů slyšeli již na začátku roku. Teď už ovšem americká automobilka zveřejnila první ilustraci svého elektrického SUV, který bude prvním modelem vytvořeným novou divizí Ford Team Edison. Toto oddělení bylo založeno právě za účelem vývoje elektrifikovaných modelů pro všechny světové trhy.

Přestože se dříve objevily informace, že elektrické SUV dostane ikonické jméno Mach 1, spjaté s legendárním Fordem Mustang, na základě negativní reakce fanoušků se prý automobilka rozhodla tento krok znovu promyslet. Je tedy možné, že jméno Mach 1 se nakonec na SUV neobjeví.  

Ford vás naučí řídit. Zadarmo a pod vedením bývalého soutěžáka

Ford vás naučí řídit. Zadarmo a pod vedením bývalého soutěžáka

Na druhou stranu, sám Ford nyní zmiňuje, že právě Mustang bude po designové stránce inspirací pro jeho elektromobil. A první zveřejněná ilustrace zadní části vozu to ostatně potvrzuje. Křivkami zádě a tvarem svítilen opravdu připomíná sportovní kupé s ohromnou tradicí.

Po technické stránce toho o modelu zatím moc nevíme. I když lze očekávat klasickou koncepci jednoho či dvou elektromotorů a do podlahy uložených baterií, Ford tvrdí, že divize Edison pracuje zcela novým a inovativním způsobem, kdy je podporováno neotřelé myšlení a experimentální postupy. Jedinou podrobností, kterou známe, je udávaný dojezd elektrického SUV – téměř 500 km na jedno nabití.

Ford Ranger Raptor míří do Evropy! Motor vás však možná zklame

Ford Ranger Raptor míří do Evropy! Motor vás však možná zklame

„Zákazníci elektrických vozů si pořizují vstupenku do budoucnosti a cílem našeho týmu je přivést na svět nejen vozy, které se budou zákazníkům opravdu líbit, ale i celý bezchybně fungující ekosystém elektrické mobility,“ řekl Darren Palmer, ředitel produktového vývoje Ford Team Edison.

Nové plně elektrické SUV od Fordu přijde na trh v roce 2020. Automobilka přitom plánuje uvést na světové trhy do roku 2022 celkem 40 elektrifikovaných modelů, z toho 16 plně elektrických. V této souvislosti bude investovat do vývoje a produkce celkem 11 miliard dolarů, v přepočtu asi 244 miliard korun.

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

18.  9.  2018 | Milan Lažanský | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 44 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků