Ford Eagle Squadron Mustang GT vzdává hold stému výročí RAF

Nový unikát modrého oválu má přeplňovaný vidlicový osmiválec o výkonu až 710 koní, šestistupňový manuál a ve společnosti stíhačky Spitfire se klaní britskému Královskému letectvu.

Ford má docela dlouhou tradici ve stavbě originálů vycházejících se soudobých modelů Mustang, které následně prodává v aukcích a získaný výtěžek věnuje na dobročinné účely. Stejně skončí také nejnovější počin americké automobilky, jenž je protentokrát poctou pro britské královské letectvo RAF, letos oslavující století od svého vzniku a jeho letku s názvem Eagle Squadron zformovanou v záři 1940 s pomocí amerických pilotů.

Nový Ford F-35 Lightning II Mustang chce roli ve filmu Top Gun

Nový Ford F-35 Lightning II Mustang chce roli ve filmu Top Gun

Jedinečný vůz si v těchto dnech odbývá svůj debut na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, přičemž Ford při této příležitosti doprovází také profesionální drifter a závodník Vaughn Gittin Jr. Oficiální tisková zpráva říká, že Vaughn pomáhal s vývojem nové pozemní stíhačky, tak se na ni pojďme podívat zblízka.

Je postavena na základech Mustangu GT s pětilitrovým osmiválcem, v tomto případě se však ke slovu dostal také tovární paket Ford Performance vyvinutý ve spolupráci se známým úpravcem Roush. Součástí kitu je kromě jiného i mechanický poháněný kompresor, který je schopen dostat z motoru maximální výkon až 710 koní, zatímco nejvyšší točivý moment poskočil na 826 newtonmetrů.

Ford Mustang GT „Blue Angels“ pro Oshkosh

Ford Mustang GT „Blue Angels“ pro Oshkosh

Auto je vybaveno upravenou šestistupňovou manuální převodovkou přenášející výkon na zesílenou zadní nápravu od divize Ford Performance a součástí balíčku úprav jsou také adaptivní tlumiče s magneto-reologickou kapalinou MagneRide, stavitelné příčné zkrutné stabilizátory a další úpravy od RTR Tactical Performance.

Vůz je postaven na dvacetipalcových kovaných kolech RTR Aero 7 nazutých do pneumatik Nitto NT555 a jeho dynamika bude i díky jejich přilnavosti nesporně brát dech. Potíž je akorát v tom, že se Ford žádnými konkrétními parametry nepochlubil.

Ford Mustang: Sedm výjimečných modelů z historie legendy

Ford Mustang: Sedm výjimečných modelů z historie legendy

Co naopak víme, je to, že karoserie byla rozšířena pomocí karbonových komponentrů dodaných opět společností RTR Vehicles. Pokud jde o interiér, ani ten nezůstal původní. Uvnitř najdete kůží čalouněná sedadla Recaro a kromě dalších věcí také hlavici řadicí páky vyrobené z komponentů nejnovější proudové stíhačky F-35 Lightning.

Máte neodbytný pocit, že právě tento vůz nutně potřebujete? Pak by vás mělo zajímat pouze jedno. Aukce Fordu Eagle Squadron Mustang GT proběhne 26. července ve Wisconsinu, pod záštitou Experimental Aircraft Association.

 

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků