Ford E-Series 2009, malé změny velkého

Automobilka Ford přišla s řadou E-series téměř před třiceti lety a od té doby se tyto, převážně užitkové vozy staly opravdu oblíbenými. Ostatně to jen potvrzuje tržní podíl na severoamerickém trhu ve svém segmentu, který dosahuje téměř čtyřiceti procent.

Automobilka nyní přišla s inovacemi, které jsou stejně jako v minulosti poměrně decentní a odehrávají se pouze v interiéru.

Mezi nimi lze najít přepracovanou palubní desku s novým tvarováním a z nových materiálů. Nová je také přístrojová deska a středový panel. Nové jsou čalounění, barevné dekorace a tvarování některých části vozů jako sedadel a výplní dveří.

Z nové výbavy stojí za pozornost nová navigace s funkcí hledání čerpacích stanic a výpisem cen paliva, parkovací systém se zadní kamerou a další.

O pohon vozu se budou i nadále starat stejná paleta motorů. Tedy dva benzínové osmiválce a desetiválec a jeden naftový osmiválec.

Benzín zastoupí motory do V o objemu 4,6 a 5,4 l s osmi válci o výkonech 166 kW (226 k), resp. 188 kW (256 k). Dále desetiválec do V o objemu 6,8 l s výkonem 224 kW (305 k). Naftu pak zastoupí osmiválec do V o objemu 6 l s výkonem 173 kW (235 k). Na přáni si pak budou moci zákazníci zvolit i motory s úpravou pro spalování E85.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford E-Series 2009

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků