Ford E-Series 2009, malé změny velkého

Automobilka Ford přišla s řadou E-series téměř před třiceti lety a od té doby se tyto, převážně užitkové vozy staly opravdu oblíbenými. Ostatně to jen potvrzuje tržní podíl na severoamerickém trhu ve svém segmentu, který dosahuje téměř čtyřiceti procent.

Automobilka nyní přišla s inovacemi, které jsou stejně jako v minulosti poměrně decentní a odehrávají se pouze v interiéru.

Mezi nimi lze najít přepracovanou palubní desku s novým tvarováním a z nových materiálů. Nová je také přístrojová deska a středový panel. Nové jsou čalounění, barevné dekorace a tvarování některých části vozů jako sedadel a výplní dveří.

Z nové výbavy stojí za pozornost nová navigace s funkcí hledání čerpacích stanic a výpisem cen paliva, parkovací systém se zadní kamerou a další.

O pohon vozu se budou i nadále starat stejná paleta motorů. Tedy dva benzínové osmiválce a desetiválec a jeden naftový osmiválec.

Benzín zastoupí motory do V o objemu 4,6 a 5,4 l s osmi válci o výkonech 166 kW (226 k), resp. 188 kW (256 k). Dále desetiválec do V o objemu 6,8 l s výkonem 224 kW (305 k). Naftu pak zastoupí osmiválec do V o objemu 6 l s výkonem 173 kW (235 k). Na přáni si pak budou moci zákazníci zvolit i motory s úpravou pro spalování E85.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford E-Series 2009

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků