Ford E-Series 2009, malé změny velkého

Automobilka Ford přišla s řadou E-series téměř před třiceti lety a od té doby se tyto, převážně užitkové vozy staly opravdu oblíbenými. Ostatně to jen potvrzuje tržní podíl na severoamerickém trhu ve svém segmentu, který dosahuje téměř čtyřiceti procent.

Automobilka nyní přišla s inovacemi, které jsou stejně jako v minulosti poměrně decentní a odehrávají se pouze v interiéru.

Mezi nimi lze najít přepracovanou palubní desku s novým tvarováním a z nových materiálů. Nová je také přístrojová deska a středový panel. Nové jsou čalounění, barevné dekorace a tvarování některých části vozů jako sedadel a výplní dveří.

Z nové výbavy stojí za pozornost nová navigace s funkcí hledání čerpacích stanic a výpisem cen paliva, parkovací systém se zadní kamerou a další.

O pohon vozu se budou i nadále starat stejná paleta motorů. Tedy dva benzínové osmiválce a desetiválec a jeden naftový osmiválec.

Benzín zastoupí motory do V o objemu 4,6 a 5,4 l s osmi válci o výkonech 166 kW (226 k), resp. 188 kW (256 k). Dále desetiválec do V o objemu 6,8 l s výkonem 224 kW (305 k). Naftu pak zastoupí osmiválec do V o objemu 6 l s výkonem 173 kW (235 k). Na přáni si pak budou moci zákazníci zvolit i motory s úpravou pro spalování E85.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford E-Series 2009

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků