Chcete se stát lepším řidičem? Bezplatný kurz pro mladé proběhne už příští týden

Kurz DSFL se pomalu rozšiřuje po celém světě. Po loňském úspěchu zavítá již podruhé do České republiky.

Podle statistiky je nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí v Evropě dopravní nehoda. Za mladé řidiče jsou považováni lidé od 18 do 24 let, kteří tvoří velmi rizikovou skupinu. Rádi využívají dlouhých úseků silnic, kde na to mohou pořádně šlápnout, chybí jim však třeba správný odhad a malér je na světě. Nezřídka jsou také pod vlivem alkoholu či drog...

Na D1 od zítřka přibudou nové radary. Kremlík chce hlavně zvýšit bezpečnost

Na D1 od zítřka přibudou nové radary. Kremlík chce hlavně zvýšit bezpečnost

První auto, svoboda, rebelství. První otočka na ruční brzdě, první jízda pod vlivem, první riskantní manévry. Do toho prohlížení Instagramu za jízdy a psaní textovek: „za deset jsem tam, kotě :-)“. A pak se stane, že za těch deset minut nikdo nepřijede.

Volvo vyrobilo asi nejbezpečnější auto světa. Obrněnec Arquus Scarabee jezdí i bokem

Volvo vyrobilo asi nejbezpečnější auto světa. Obrněnec Arquus Scarabee jezdí i bokem

Aby podobných situací ubývalo, vznikly bezplatné kurzy Ford Driving Skills for Life, kde se za podpory BESIPu uči řidiči do 24 let zdokonalovat za volantem. Účastníci kurzu se naučí řešit krizové situace a zkusí si například, jak nebezpečné je psát SMS za jízdy nebo se podívají na svět skrz virtuální realitu. Učí se také větší ohleduplnosti k cyklistům.

Dopravní nehoda v zahraničí: Správný postup řešení, užitečné rady a tipy

Dopravní nehoda v zahraničí: Správný postup řešení, užitečné rady a tipy

Letošní kurz se koná od pátku 6. září do neděle 8. září na polygonu S-Drive v Hradci Králové. Oproti loňskému řočníku, kdy byly na zdokonalování dovedností mladých řidičů vyhrazeny dva dny, je letos přibyl jeden den navíc. Během akce bude možné proškolit až 600 lidí. Zájemci se stále mohou registrovat přes webovou stránku www.forddsfl.cz 

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

dnes | Michal Dokoupil | 39 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 51 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků