Chcete se stát lepším řidičem? Bezplatný kurz pro mladé proběhne už příští týden

Kurz DSFL se pomalu rozšiřuje po celém světě. Po loňském úspěchu zavítá již podruhé do České republiky.

Podle statistiky je nejčastější příčinou úmrtí mladých lidí v Evropě dopravní nehoda. Za mladé řidiče jsou považováni lidé od 18 do 24 let, kteří tvoří velmi rizikovou skupinu. Rádi využívají dlouhých úseků silnic, kde na to mohou pořádně šlápnout, chybí jim však třeba správný odhad a malér je na světě. Nezřídka jsou také pod vlivem alkoholu či drog...

Na D1 od zítřka přibudou nové radary. Kremlík chce hlavně zvýšit bezpečnost

Na D1 od zítřka přibudou nové radary. Kremlík chce hlavně zvýšit bezpečnost

První auto, svoboda, rebelství. První otočka na ruční brzdě, první jízda pod vlivem, první riskantní manévry. Do toho prohlížení Instagramu za jízdy a psaní textovek: „za deset jsem tam, kotě :-)“. A pak se stane, že za těch deset minut nikdo nepřijede.

Volvo vyrobilo asi nejbezpečnější auto světa. Obrněnec Arquus Scarabee jezdí i bokem

Volvo vyrobilo asi nejbezpečnější auto světa. Obrněnec Arquus Scarabee jezdí i bokem

Aby podobných situací ubývalo, vznikly bezplatné kurzy Ford Driving Skills for Life, kde se za podpory BESIPu uči řidiči do 24 let zdokonalovat za volantem. Účastníci kurzu se naučí řešit krizové situace a zkusí si například, jak nebezpečné je psát SMS za jízdy nebo se podívají na svět skrz virtuální realitu. Učí se také větší ohleduplnosti k cyklistům.

Dopravní nehoda v zahraničí: Správný postup řešení, užitečné rady a tipy

Dopravní nehoda v zahraničí: Správný postup řešení, užitečné rady a tipy

Letošní kurz se koná od pátku 6. září do neděle 8. září na polygonu S-Drive v Hradci Králové. Oproti loňskému řočníku, kdy byly na zdokonalování dovedností mladých řidičů vyhrazeny dva dny, je letos přibyl jeden den navíc. Během akce bude možné proškolit až 600 lidí. Zájemci se stále mohou registrovat přes webovou stránku www.forddsfl.cz 

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků