Ford do Evropy s hybridy nepůjde

Vedení americké automobilky Ford oznámilo, že v dohledné době nenabídne v Evropě své hybridní modely, které se již nějakou dobu prodávají na trhu ve Spojených státech.

Dle analýzy Fordu by byl hybridní model zhruba o 2 000 eur (přibližně 55 tis. Kč) dražší než model klasický. Evropané jsou sice slepě zahleděni do snižování CO2, ale toto chtějí dosáhnout bez navýšení pořizovacích nákladů.

Ford se tak pro evropské ekology zaměří na jiné alternativy, jako jsou vozy spalující E85 a na zavádění moderních systémů, které vedou ke snižování spotřeby, jako je stop and start, zlepšení efektivity spalování, vývoj pneumatik s nízkým valivým odporem a další.

Ford ovšem nevylučuje, že v budoucnu hybridní modely v Evropě nasadí.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků