Ford do Evropy s hybridy nepůjde

Vedení americké automobilky Ford oznámilo, že v dohledné době nenabídne v Evropě své hybridní modely, které se již nějakou dobu prodávají na trhu ve Spojených státech.

Dle analýzy Fordu by byl hybridní model zhruba o 2 000 eur (přibližně 55 tis. Kč) dražší než model klasický. Evropané jsou sice slepě zahleděni do snižování CO2, ale toto chtějí dosáhnout bez navýšení pořizovacích nákladů.

Ford se tak pro evropské ekology zaměří na jiné alternativy, jako jsou vozy spalující E85 a na zavádění moderních systémů, které vedou ke snižování spotřeby, jako je stop and start, zlepšení efektivity spalování, vývoj pneumatik s nízkým valivým odporem a další.

Ford ovšem nevylučuje, že v budoucnu hybridní modely v Evropě nasadí.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků