Ford do Evropy s hybridy nepůjde

Vedení americké automobilky Ford oznámilo, že v dohledné době nenabídne v Evropě své hybridní modely, které se již nějakou dobu prodávají na trhu ve Spojených státech.

Dle analýzy Fordu by byl hybridní model zhruba o 2 000 eur (přibližně 55 tis. Kč) dražší než model klasický. Evropané jsou sice slepě zahleděni do snižování CO2, ale toto chtějí dosáhnout bez navýšení pořizovacích nákladů.

Ford se tak pro evropské ekology zaměří na jiné alternativy, jako jsou vozy spalující E85 a na zavádění moderních systémů, které vedou ke snižování spotřeby, jako je stop and start, zlepšení efektivity spalování, vývoj pneumatik s nízkým valivým odporem a další.

Ford ovšem nevylučuje, že v budoucnu hybridní modely v Evropě nasadí.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků