Ford Design Contest 2001

Už druhým rokem probíhá letos designérská soutěž společnosti Ford Motor Company. Ta je určena především mladým neprofesionálním designérům z České a Slovenské republiky, kteří tak můžou prezentovat své myšlenky a nápady před odbornou i laickou veřejností.
Ford Design Contest 2001
Za přítomnosti Nikolause Vidakovice, šéfdesignéra Fordova designérského centra pro malé a střední vozy v Kolíně nad Rýnem, byli ve čtvrtek 8.října slavnostně vyhlášeni finalisté právě druhého ročníku této soutěže. Sedm finalistů, z nichž tři jsou ze Slovenska a čtyři z České republiky, vybrala odborná porota složená z předních českých a slovenských návrhářů. 
Už dostat se do finále přináší pro tyto mladé objevy značné výhody. Mezi nimi jmenujme na příklad získání finančního šeku v hodnotě 1.000,- DM. Úkolem všech finalistů bude v nejbližší době, za podpory designérského centra, vytvořit na základě svých návrhů hliněné modely, z nichž pak porota rozhodne o absolutním vítězi.

Pro naprostého vítěze je potom připravena odměna ve výši 8.000,- DM a především možnost získat dvoutýdenní stáž v designérském centru Fordu v Kolíně nad Rýnem. Celou soutěž při tom letos provázela jediná myšlenka, a to navrhnout koncept vozidla, který by navazoval na vlajkovou loď automobilky „Ford Mondeo“.

Ford Design Contest 2001 je letos pořádán za vydatné spolupráce s časopisy Auto motor a sport, Auto Aktuál a vítěz tohoto ročníku by měl být známý na začátku nového roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků