Ford Design Contest 2001

Už druhým rokem probíhá letos designérská soutěž společnosti Ford Motor Company. Ta je určena především mladým neprofesionálním designérům z České a Slovenské republiky, kteří tak můžou prezentovat své myšlenky a nápady před odbornou i laickou veřejností.
Ford Design Contest 2001
Za přítomnosti Nikolause Vidakovice, šéfdesignéra Fordova designérského centra pro malé a střední vozy v Kolíně nad Rýnem, byli ve čtvrtek 8.října slavnostně vyhlášeni finalisté právě druhého ročníku této soutěže. Sedm finalistů, z nichž tři jsou ze Slovenska a čtyři z České republiky, vybrala odborná porota složená z předních českých a slovenských návrhářů. 
Už dostat se do finále přináší pro tyto mladé objevy značné výhody. Mezi nimi jmenujme na příklad získání finančního šeku v hodnotě 1.000,- DM. Úkolem všech finalistů bude v nejbližší době, za podpory designérského centra, vytvořit na základě svých návrhů hliněné modely, z nichž pak porota rozhodne o absolutním vítězi.

Pro naprostého vítěze je potom připravena odměna ve výši 8.000,- DM a především možnost získat dvoutýdenní stáž v designérském centru Fordu v Kolíně nad Rýnem. Celou soutěž při tom letos provázela jediná myšlenka, a to navrhnout koncept vozidla, který by navazoval na vlajkovou loď automobilky „Ford Mondeo“.

Ford Design Contest 2001 je letos pořádán za vydatné spolupráce s časopisy Auto motor a sport, Auto Aktuál a vítěz tohoto ročníku by měl být známý na začátku nového roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků