Ford Design Contest 2001

Už druhým rokem probíhá letos designérská soutěž společnosti Ford Motor Company. Ta je určena především mladým neprofesionálním designérům z České a Slovenské republiky, kteří tak můžou prezentovat své myšlenky a nápady před odbornou i laickou veřejností.
Ford Design Contest 2001
Za přítomnosti Nikolause Vidakovice, šéfdesignéra Fordova designérského centra pro malé a střední vozy v Kolíně nad Rýnem, byli ve čtvrtek 8.října slavnostně vyhlášeni finalisté právě druhého ročníku této soutěže. Sedm finalistů, z nichž tři jsou ze Slovenska a čtyři z České republiky, vybrala odborná porota složená z předních českých a slovenských návrhářů. 
Už dostat se do finále přináší pro tyto mladé objevy značné výhody. Mezi nimi jmenujme na příklad získání finančního šeku v hodnotě 1.000,- DM. Úkolem všech finalistů bude v nejbližší době, za podpory designérského centra, vytvořit na základě svých návrhů hliněné modely, z nichž pak porota rozhodne o absolutním vítězi.

Pro naprostého vítěze je potom připravena odměna ve výši 8.000,- DM a především možnost získat dvoutýdenní stáž v designérském centru Fordu v Kolíně nad Rýnem. Celou soutěž při tom letos provázela jediná myšlenka, a to navrhnout koncept vozidla, který by navazoval na vlajkovou loď automobilky „Ford Mondeo“.

Ford Design Contest 2001 je letos pořádán za vydatné spolupráce s časopisy Auto motor a sport, Auto Aktuál a vítěz tohoto ročníku by měl být známý na začátku nového roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků