Ford Design Contest 2001

Už druhým rokem probíhá letos designérská soutěž společnosti Ford Motor Company. Ta je určena především mladým neprofesionálním designérům z České a Slovenské republiky, kteří tak můžou prezentovat své myšlenky a nápady před odbornou i laickou veřejností.
Ford Design Contest 2001
Za přítomnosti Nikolause Vidakovice, šéfdesignéra Fordova designérského centra pro malé a střední vozy v Kolíně nad Rýnem, byli ve čtvrtek 8.října slavnostně vyhlášeni finalisté právě druhého ročníku této soutěže. Sedm finalistů, z nichž tři jsou ze Slovenska a čtyři z České republiky, vybrala odborná porota složená z předních českých a slovenských návrhářů. 
Už dostat se do finále přináší pro tyto mladé objevy značné výhody. Mezi nimi jmenujme na příklad získání finančního šeku v hodnotě 1.000,- DM. Úkolem všech finalistů bude v nejbližší době, za podpory designérského centra, vytvořit na základě svých návrhů hliněné modely, z nichž pak porota rozhodne o absolutním vítězi.

Pro naprostého vítěze je potom připravena odměna ve výši 8.000,- DM a především možnost získat dvoutýdenní stáž v designérském centru Fordu v Kolíně nad Rýnem. Celou soutěž při tom letos provázela jediná myšlenka, a to navrhnout koncept vozidla, který by navazoval na vlajkovou loď automobilky „Ford Mondeo“.

Ford Design Contest 2001 je letos pořádán za vydatné spolupráce s časopisy Auto motor a sport, Auto Aktuál a vítěz tohoto ročníku by měl být známý na začátku nového roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků