Ford definitivně prodal Aston Martin

Prodáme, neprodáme, prodáme, neprodáme. Zhruba takto přicházely zprávy o případném prodeji britské automobilky Aston Martin, kterou vlastní zadlužený koncern Ford. Naše poslední zprávy, které přicházely přímo z nitra koncernu, se však nemýlily. Aston Martin si nakonec našel nového vlastníka.

A samotný prodej lez pak nazvat „když se dva perou, třetí se směje”. O britský Aston mělo zájem přes třicet zájemců, mezi kterými nechyběly bohaté investiční společnosti, automobilky a různí investoři z celého světa. Ford nakonec vybral společnost Moet Hennessy Louis Vuitton, který se specializuje na výrobu a prodej luxusního zboží.

Prodej Astonu je ale nakonec mírným překvapením. Ford se totiž zbavil jedné z mála ziskových automobilek, které přinášely do koncernu alespoň nějaké peníze. Většinou se spekulovalo, že se spíše zbaví ztrátového Jaguaru a aby podpořil zájemce, přidal by k tomu i ziskový Aston Martin.

Nakonec se tedy ukázalo, že potřeba mít hotové peníze je v této chvíli důležitější. Ford si navíc nechal v automobilce 15procentní podíl, který mu zajistí určitý vliv na rozhodování.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků