Ford definitivně prodal Aston Martin

Prodáme, neprodáme, prodáme, neprodáme. Zhruba takto přicházely zprávy o případném prodeji britské automobilky Aston Martin, kterou vlastní zadlužený koncern Ford. Naše poslední zprávy, které přicházely přímo z nitra koncernu, se však nemýlily. Aston Martin si nakonec našel nového vlastníka.

A samotný prodej lez pak nazvat „když se dva perou, třetí se směje”. O britský Aston mělo zájem přes třicet zájemců, mezi kterými nechyběly bohaté investiční společnosti, automobilky a různí investoři z celého světa. Ford nakonec vybral společnost Moet Hennessy Louis Vuitton, který se specializuje na výrobu a prodej luxusního zboží.

Prodej Astonu je ale nakonec mírným překvapením. Ford se totiž zbavil jedné z mála ziskových automobilek, které přinášely do koncernu alespoň nějaké peníze. Většinou se spekulovalo, že se spíše zbaví ztrátového Jaguaru a aby podpořil zájemce, přidal by k tomu i ziskový Aston Martin.

Nakonec se tedy ukázalo, že potřeba mít hotové peníze je v této chvíli důležitější. Ford si navíc nechal v automobilce 15procentní podíl, který mu zajistí určitý vliv na rozhodování.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků