Ford definitivně prodal Aston Martin

Prodáme, neprodáme, prodáme, neprodáme. Zhruba takto přicházely zprávy o případném prodeji britské automobilky Aston Martin, kterou vlastní zadlužený koncern Ford. Naše poslední zprávy, které přicházely přímo z nitra koncernu, se však nemýlily. Aston Martin si nakonec našel nového vlastníka.

A samotný prodej lez pak nazvat „když se dva perou, třetí se směje”. O britský Aston mělo zájem přes třicet zájemců, mezi kterými nechyběly bohaté investiční společnosti, automobilky a různí investoři z celého světa. Ford nakonec vybral společnost Moet Hennessy Louis Vuitton, který se specializuje na výrobu a prodej luxusního zboží.

Prodej Astonu je ale nakonec mírným překvapením. Ford se totiž zbavil jedné z mála ziskových automobilek, které přinášely do koncernu alespoň nějaké peníze. Většinou se spekulovalo, že se spíše zbaví ztrátového Jaguaru a aby podpořil zájemce, přidal by k tomu i ziskový Aston Martin.

Nakonec se tedy ukázalo, že potřeba mít hotové peníze je v této chvíli důležitější. Ford si navíc nechal v automobilce 15procentní podíl, který mu zajistí určitý vliv na rozhodování.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků