Ford definitivně prodal Aston Martin

Prodáme, neprodáme, prodáme, neprodáme. Zhruba takto přicházely zprávy o případném prodeji britské automobilky Aston Martin, kterou vlastní zadlužený koncern Ford. Naše poslední zprávy, které přicházely přímo z nitra koncernu, se však nemýlily. Aston Martin si nakonec našel nového vlastníka.

A samotný prodej lez pak nazvat „když se dva perou, třetí se směje”. O britský Aston mělo zájem přes třicet zájemců, mezi kterými nechyběly bohaté investiční společnosti, automobilky a různí investoři z celého světa. Ford nakonec vybral společnost Moet Hennessy Louis Vuitton, který se specializuje na výrobu a prodej luxusního zboží.

Prodej Astonu je ale nakonec mírným překvapením. Ford se totiž zbavil jedné z mála ziskových automobilek, které přinášely do koncernu alespoň nějaké peníze. Většinou se spekulovalo, že se spíše zbaví ztrátového Jaguaru a aby podpořil zájemce, přidal by k tomu i ziskový Aston Martin.

Nakonec se tedy ukázalo, že potřeba mít hotové peníze je v této chvíli důležitější. Ford si navíc nechal v automobilce 15procentní podíl, který mu zajistí určitý vliv na rozhodování.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků