Ford chystá evropské SUV jako konkurenci pro Toyotu RAV4 nebo Hondu CR-V

Evropská divize automobilky Ford brzy představí svůj vlastní SUV, který bude svými rozměry konkurovat vozům jako je Toyota RAV4 nebo Honda CR-V. Bližší informace k tomuto modelu prozatím nejsou k dispozici, ovšem dle zdrojů blízkých Fordu bude tato novinka využívat části karosérie modelů Focus a S-Max. Prozatím také není jasné na jaké platformě bude tento model postaven. Spekuluje se o modifikovaném podvozku Focusu C-Max. Nový model bude typickým SUV určeným pro pět pasažérů a bude disponovat dle přání buď předním náhonem, nebo připojitelným náhonem na všechna kola.
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků