Ford chystá další dostupnější verzi Mustangu. A možná známe jméno chystaného hybridu

Ford se opravdu chystá na uvedení další dostupnější verze Mustangu. Plus se objevují další informace o jeho chystané hybridní variantě.

Od Fordu jsme se v posledních dnech dočkali celé řady novinek. Nová Kuga, evropský Explorer, návrat Pumy, elektrifikované dodávky i hatchbacky a nyní se objevují nové spekulace o chystaných variantách legendárního Mustangu. Podle magazínu Motor1 by měl totiž Ford už příští týden ukázat jeho další dostupnější verzi.

Už dříve jsme informovali o plánech Fordu vyplnit výkonnostní mezeru mezi současně nabízenou čtyřválcovou a osmiválcovou motorizací Mustangu. Nejslabší 2.3 EcoBoost by tedy sice nadále zůstal úplným základem, starší detaily z dokumentů pro americký silniční úřad NHTSA ale zmiňovaly příchod další přeplňované čtyřválcové jednotky s trochu vyšším výkonem.

Velký návrat Fordu Puma! Už to není sporťák, ale hybridní crossover

Velký návrat Fordu Puma! Už to není sporťák, ale hybridní crossover

Uvidíme tedy, s čím se nakonec Ford pod kapotou Mustangu vytasí. Ke všemu se pak dostávají na povrch i další spekulace o hybridní variantě Mustangu, které se dříve či později opravdu dočkáme. Nyní si měl totiž Ford vyřídit ochrannou známku v USA i Evropě k modelovému označení „Mustang Mach-E“.

V přibližně stejnou dobu si navíc Ford stejným způsobem ochránil i pozměněné logo Mustangu (viz galerie). Ve spojitosti obou novinek se tak některé zdroje domnívají, že novým logem a označením si automobilka pomalu připravuje marketingovou půdu pro uvedení hybridního Mustangu. Dříve se mluvilo o použití jména „Mach-E“ pro nový elektrický crossover, v kombinaci se jménem Mustangu je ale použití u elektrifikovaného kupé mnohem pravděpodobnější.

Nový Ford Kuga oficiálně: Prostornější, vybavenější a s celou řadou hybridů!

Nový Ford Kuga oficiálně: Prostornější, vybavenější a s celou řadou hybridů!

Ford nám v rámci starší upoutávky dále popletl hlavu, když nám ukázal tajemnou příď vozu, který má s modře osvětleným emblémem Mustangu představovat chystaný koncept hybridního či plně elektrického modelu. Klasický osmiválcový Mustang se každopádně do hrobu nechystá. Ford v minulosti zmínil, že nehodlá přijít o puristy a své tradiční zákazníky. Elektrifikovaný Mustang by pouze rozšířil současnou nabídku sportovní ikony.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků