Ford chystá další dostupnější verzi Mustangu. A možná známe jméno chystaného hybridu

Ford se opravdu chystá na uvedení další dostupnější verze Mustangu. Plus se objevují další informace o jeho chystané hybridní variantě.

Od Fordu jsme se v posledních dnech dočkali celé řady novinek. Nová Kuga, evropský Explorer, návrat Pumy, elektrifikované dodávky i hatchbacky a nyní se objevují nové spekulace o chystaných variantách legendárního Mustangu. Podle magazínu Motor1 by měl totiž Ford už příští týden ukázat jeho další dostupnější verzi.

Už dříve jsme informovali o plánech Fordu vyplnit výkonnostní mezeru mezi současně nabízenou čtyřválcovou a osmiválcovou motorizací Mustangu. Nejslabší 2.3 EcoBoost by tedy sice nadále zůstal úplným základem, starší detaily z dokumentů pro americký silniční úřad NHTSA ale zmiňovaly příchod další přeplňované čtyřválcové jednotky s trochu vyšším výkonem.

Velký návrat Fordu Puma! Už to není sporťák, ale hybridní crossover

Velký návrat Fordu Puma! Už to není sporťák, ale hybridní crossover

Uvidíme tedy, s čím se nakonec Ford pod kapotou Mustangu vytasí. Ke všemu se pak dostávají na povrch i další spekulace o hybridní variantě Mustangu, které se dříve či později opravdu dočkáme. Nyní si měl totiž Ford vyřídit ochrannou známku v USA i Evropě k modelovému označení „Mustang Mach-E“.

V přibližně stejnou dobu si navíc Ford stejným způsobem ochránil i pozměněné logo Mustangu (viz galerie). Ve spojitosti obou novinek se tak některé zdroje domnívají, že novým logem a označením si automobilka pomalu připravuje marketingovou půdu pro uvedení hybridního Mustangu. Dříve se mluvilo o použití jména „Mach-E“ pro nový elektrický crossover, v kombinaci se jménem Mustangu je ale použití u elektrifikovaného kupé mnohem pravděpodobnější.

Nový Ford Kuga oficiálně: Prostornější, vybavenější a s celou řadou hybridů!

Nový Ford Kuga oficiálně: Prostornější, vybavenější a s celou řadou hybridů!

Ford nám v rámci starší upoutávky dále popletl hlavu, když nám ukázal tajemnou příď vozu, který má s modře osvětleným emblémem Mustangu představovat chystaný koncept hybridního či plně elektrického modelu. Klasický osmiválcový Mustang se každopádně do hrobu nechystá. Ford v minulosti zmínil, že nehodlá přijít o puristy a své tradiční zákazníky. Elektrifikovaný Mustang by pouze rozšířil současnou nabídku sportovní ikony.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků