Ford chystá další dostupnější verzi Mustangu. A možná známe jméno chystaného hybridu

Ford se opravdu chystá na uvedení další dostupnější verze Mustangu. Plus se objevují další informace o jeho chystané hybridní variantě.

Od Fordu jsme se v posledních dnech dočkali celé řady novinek. Nová Kuga, evropský Explorer, návrat Pumy, elektrifikované dodávky i hatchbacky a nyní se objevují nové spekulace o chystaných variantách legendárního Mustangu. Podle magazínu Motor1 by měl totiž Ford už příští týden ukázat jeho další dostupnější verzi.

Už dříve jsme informovali o plánech Fordu vyplnit výkonnostní mezeru mezi současně nabízenou čtyřválcovou a osmiválcovou motorizací Mustangu. Nejslabší 2.3 EcoBoost by tedy sice nadále zůstal úplným základem, starší detaily z dokumentů pro americký silniční úřad NHTSA ale zmiňovaly příchod další přeplňované čtyřválcové jednotky s trochu vyšším výkonem.

Velký návrat Fordu Puma! Už to není sporťák, ale hybridní crossover

Velký návrat Fordu Puma! Už to není sporťák, ale hybridní crossover

Uvidíme tedy, s čím se nakonec Ford pod kapotou Mustangu vytasí. Ke všemu se pak dostávají na povrch i další spekulace o hybridní variantě Mustangu, které se dříve či později opravdu dočkáme. Nyní si měl totiž Ford vyřídit ochrannou známku v USA i Evropě k modelovému označení „Mustang Mach-E“.

V přibližně stejnou dobu si navíc Ford stejným způsobem ochránil i pozměněné logo Mustangu (viz galerie). Ve spojitosti obou novinek se tak některé zdroje domnívají, že novým logem a označením si automobilka pomalu připravuje marketingovou půdu pro uvedení hybridního Mustangu. Dříve se mluvilo o použití jména „Mach-E“ pro nový elektrický crossover, v kombinaci se jménem Mustangu je ale použití u elektrifikovaného kupé mnohem pravděpodobnější.

Nový Ford Kuga oficiálně: Prostornější, vybavenější a s celou řadou hybridů!

Nový Ford Kuga oficiálně: Prostornější, vybavenější a s celou řadou hybridů!

Ford nám v rámci starší upoutávky dále popletl hlavu, když nám ukázal tajemnou příď vozu, který má s modře osvětleným emblémem Mustangu představovat chystaný koncept hybridního či plně elektrického modelu. Klasický osmiválcový Mustang se každopádně do hrobu nechystá. Ford v minulosti zmínil, že nehodlá přijít o puristy a své tradiční zákazníky. Elektrifikovaný Mustang by pouze rozšířil současnou nabídku sportovní ikony.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 192 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků