Ford chystá další dostupnější verzi Mustangu. A možná známe jméno chystaného hybridu

Ford se opravdu chystá na uvedení další dostupnější verze Mustangu. Plus se objevují další informace o jeho chystané hybridní variantě.

Od Fordu jsme se v posledních dnech dočkali celé řady novinek. Nová Kuga, evropský Explorer, návrat Pumy, elektrifikované dodávky i hatchbacky a nyní se objevují nové spekulace o chystaných variantách legendárního Mustangu. Podle magazínu Motor1 by měl totiž Ford už příští týden ukázat jeho další dostupnější verzi.

Už dříve jsme informovali o plánech Fordu vyplnit výkonnostní mezeru mezi současně nabízenou čtyřválcovou a osmiválcovou motorizací Mustangu. Nejslabší 2.3 EcoBoost by tedy sice nadále zůstal úplným základem, starší detaily z dokumentů pro americký silniční úřad NHTSA ale zmiňovaly příchod další přeplňované čtyřválcové jednotky s trochu vyšším výkonem.

Velký návrat Fordu Puma! Už to není sporťák, ale hybridní crossover

Velký návrat Fordu Puma! Už to není sporťák, ale hybridní crossover

Uvidíme tedy, s čím se nakonec Ford pod kapotou Mustangu vytasí. Ke všemu se pak dostávají na povrch i další spekulace o hybridní variantě Mustangu, které se dříve či později opravdu dočkáme. Nyní si měl totiž Ford vyřídit ochrannou známku v USA i Evropě k modelovému označení „Mustang Mach-E“.

V přibližně stejnou dobu si navíc Ford stejným způsobem ochránil i pozměněné logo Mustangu (viz galerie). Ve spojitosti obou novinek se tak některé zdroje domnívají, že novým logem a označením si automobilka pomalu připravuje marketingovou půdu pro uvedení hybridního Mustangu. Dříve se mluvilo o použití jména „Mach-E“ pro nový elektrický crossover, v kombinaci se jménem Mustangu je ale použití u elektrifikovaného kupé mnohem pravděpodobnější.

Nový Ford Kuga oficiálně: Prostornější, vybavenější a s celou řadou hybridů!

Nový Ford Kuga oficiálně: Prostornější, vybavenější a s celou řadou hybridů!

Ford nám v rámci starší upoutávky dále popletl hlavu, když nám ukázal tajemnou příď vozu, který má s modře osvětleným emblémem Mustangu představovat chystaný koncept hybridního či plně elektrického modelu. Klasický osmiválcový Mustang se každopádně do hrobu nechystá. Ford v minulosti zmínil, že nehodlá přijít o puristy a své tradiční zákazníky. Elektrifikovaný Mustang by pouze rozšířil současnou nabídku sportovní ikony.

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

včera | Vladimír Kadera | 9 příspěvků
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 70 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 56 příspěvků