Ford by mohl proměnit své vozy v promítačky filmů. Je tu ale jeden problém

Chtěli jste někdy jen tak přijet na louku, sednout si na rybářské stoličky a dívat se na plátně na film? Ford si přesně tohle nechal patentovat.

Magazín The Drive objevil na americkém patentovém úřadu zajímavou registraci od Fordu, který si zamluvil úsměvnou funkci do svých vozů. Předmětem je totiž filmový projektor umístěný ve víku zavazadlového prostoru. Vaše večery u vody by tak dostaly zcela nový rozměr.

Ford vyladil Mustang GT350. Dostal díly z GT500 a měl by fungovat i na okruhu

Ford vyladil Mustang GT350. Dostal díly z GT500 a měl by fungovat i na okruhu

Projektor je umístěn na spodní části víka a k jeho použití je nutné jej mít otevřené. Mimo projektor jej lze také použít i jako svítilnu. Otázkou potom samozřejmě zůstává, co s baterií. Podobné věci by nejspíš fungovaly, kdyby byly napájeny externě, jinak by se velmi brzy stalo, že od místa promítání už neodjedete.

Ve svém prohlášení poté mluvčí Fordu pronesl, že patentovaný systém ještě nutně neznamená jeho reálné využití ve vozech. „Patentujeme naše vynálezy jako běžný předmět podnikání, nemusí to tedy nutně znamenat naše nové produktové plány“, prohlásil.

Ford chce nahradit Mondeo crossoverem. Zaniknou i Galaxy a S-Max

Ford chce nahradit Mondeo crossoverem. Zaniknou i Galaxy a S-Max

Reálněji ale vypadá další patent od Fordu, který se objevil na začátku letošního roku a který dokáže proměnit Ford F-150 v pojízdné kino. I na tento patent se můžete podívat v galerii. Ford je obecně velmi vynalézavý, vzpomeňte si například, na jeho vlastní emoji, které už se brzy ukáže na našich telefonech.

Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 109 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 24 příspěvků
Minitest Honda Civic 5D 1.0 VTEC CVT: Stačilo po 5 letech jen posypat pepřem?

Honda Civic 1.0 VTEC CVT

Japonci Hondu Civic lehce vylepšili a poslali zpět na trh se zajímavou cenou. Stačí to ale k tomu, aby vyčnívala nad konkurencí?

21.  3.  2020 | Vladimír Kadera | 125 příspěvků