Ford by mohl proměnit své vozy v promítačky filmů. Je tu ale jeden problém

Chtěli jste někdy jen tak přijet na louku, sednout si na rybářské stoličky a dívat se na plátně na film? Ford si přesně tohle nechal patentovat.

Magazín The Drive objevil na americkém patentovém úřadu zajímavou registraci od Fordu, který si zamluvil úsměvnou funkci do svých vozů. Předmětem je totiž filmový projektor umístěný ve víku zavazadlového prostoru. Vaše večery u vody by tak dostaly zcela nový rozměr.

Ford vyladil Mustang GT350. Dostal díly z GT500 a měl by fungovat i na okruhu

Ford vyladil Mustang GT350. Dostal díly z GT500 a měl by fungovat i na okruhu

Projektor je umístěn na spodní části víka a k jeho použití je nutné jej mít otevřené. Mimo projektor jej lze také použít i jako svítilnu. Otázkou potom samozřejmě zůstává, co s baterií. Podobné věci by nejspíš fungovaly, kdyby byly napájeny externě, jinak by se velmi brzy stalo, že od místa promítání už neodjedete.

Ve svém prohlášení poté mluvčí Fordu pronesl, že patentovaný systém ještě nutně neznamená jeho reálné využití ve vozech. „Patentujeme naše vynálezy jako běžný předmět podnikání, nemusí to tedy nutně znamenat naše nové produktové plány“, prohlásil.

Ford chce nahradit Mondeo crossoverem. Zaniknou i Galaxy a S-Max

Ford chce nahradit Mondeo crossoverem. Zaniknou i Galaxy a S-Max

Reálněji ale vypadá další patent od Fordu, který se objevil na začátku letošního roku a který dokáže proměnit Ford F-150 v pojízdné kino. I na tento patent se můžete podívat v galerii. Ford je obecně velmi vynalézavý, vzpomeňte si například, na jeho vlastní emoji, které už se brzy ukáže na našich telefonech.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 27 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků