Ford Buckeye Bullet 2: vodíkový rekordman

Za pár dnů prožene americký Ford solnými jezery vodíkové monstrum, které se pokusí překonat rychlostní rekord.
Ford Buckeye Bullet 2: vodíkový rekordman

Příští měsíc se automobilka Ford pokusí překonat rychlostní rekord automobilu, který je poháněn palivovými články, neboli vodíkem. V současnosti tento rekord drží předchůdce současného modelu Bullet 2. Ten se v roce 2004 dokázal rozjet na 504 km/h a tento rekord zatím žádné jiné vozidlo tohoto typu nedokázalo překonat.

Současně s tímto rekordem přijde i pokus o překonání rychlostního rekordu vodíkového vozu, který lze alespoň z části potkat na silnici. Bullet 2 je totiž čistokrevným prototypem. Ford Fusion Hydrogen 999 bude poháněn elektromotorem o výkonu 770 koní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Buckeye Bullet 2
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků