Ford B-MAX, nástupce malého Fusiona také s "kinetickým designem"

Když nějaký model nejde příliš na odbyt, má automobilka pár variant, jak tuto situaci vyřešit. Jednou z nich je příchod nové generace daného modelu, která by přinesla ty změny, po kterých zákazník volá a prodeje se tak opět rozjely. Zhruba takto se budou řešit slabé prodeje malého Fusionu, což je mini MPV postavené na bázi Fiesty.

Nová generace by měla přijít v roce 2008, ovšem první představení by mělo proběhnout již na podzim příštího roku ve Frankfurtu. Nový Ford B-MAX by měl designem čerpat z nových tvarů, které Ford označuje jako "kinetický design" neboli vzhled, který dává pocit pohybu, síly a energie. Prvním z vozů s tímto designem je S-MAX a nový model by tak měl čerpat ze vzhledu této novinky.

Tip: Představení a první test vozu S-MAX si můžete přečíst zde.

Technologicky pak bude B-MAX částečně čerpat z modelu Fiesta, tak jako nyní a oba vozy budou mít téměř stejnou nabídku motorů. Velký důraz pak bude kladen na variabilitu a v novince se tak objeví i systém FoldFlatSystem, tedy systém sklápění sedadel. Nástupce Fusionu by tak měl přijít s variabilitou, vnitřním prostorem, ale také novým designem, který má přilákat zákazníky.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků