Ford B-MAX, nástupce malého Fusiona také s "kinetickým designem"

Když nějaký model nejde příliš na odbyt, má automobilka pár variant, jak tuto situaci vyřešit. Jednou z nich je příchod nové generace daného modelu, která by přinesla ty změny, po kterých zákazník volá a prodeje se tak opět rozjely. Zhruba takto se budou řešit slabé prodeje malého Fusionu, což je mini MPV postavené na bázi Fiesty.

Nová generace by měla přijít v roce 2008, ovšem první představení by mělo proběhnout již na podzim příštího roku ve Frankfurtu. Nový Ford B-MAX by měl designem čerpat z nových tvarů, které Ford označuje jako "kinetický design" neboli vzhled, který dává pocit pohybu, síly a energie. Prvním z vozů s tímto designem je S-MAX a nový model by tak měl čerpat ze vzhledu této novinky.

Tip: Představení a první test vozu S-MAX si můžete přečíst zde.

Technologicky pak bude B-MAX částečně čerpat z modelu Fiesta, tak jako nyní a oba vozy budou mít téměř stejnou nabídku motorů. Velký důraz pak bude kladen na variabilitu a v novince se tak objeví i systém FoldFlatSystem, tedy systém sklápění sedadel. Nástupce Fusionu by tak měl přijít s variabilitou, vnitřním prostorem, ale také novým designem, který má přilákat zákazníky.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků