Ford B-MAX, nástupce malého Fusiona také s "kinetickým designem"

Když nějaký model nejde příliš na odbyt, má automobilka pár variant, jak tuto situaci vyřešit. Jednou z nich je příchod nové generace daného modelu, která by přinesla ty změny, po kterých zákazník volá a prodeje se tak opět rozjely. Zhruba takto se budou řešit slabé prodeje malého Fusionu, což je mini MPV postavené na bázi Fiesty.

Nová generace by měla přijít v roce 2008, ovšem první představení by mělo proběhnout již na podzim příštího roku ve Frankfurtu. Nový Ford B-MAX by měl designem čerpat z nových tvarů, které Ford označuje jako "kinetický design" neboli vzhled, který dává pocit pohybu, síly a energie. Prvním z vozů s tímto designem je S-MAX a nový model by tak měl čerpat ze vzhledu této novinky.

Tip: Představení a první test vozu S-MAX si můžete přečíst zde.

Technologicky pak bude B-MAX částečně čerpat z modelu Fiesta, tak jako nyní a oba vozy budou mít téměř stejnou nabídku motorů. Velký důraz pak bude kladen na variabilitu a v novince se tak objeví i systém FoldFlatSystem, tedy systém sklápění sedadel. Nástupce Fusionu by tak měl přijít s variabilitou, vnitřním prostorem, ale také novým designem, který má přilákat zákazníky.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 59 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků