Ford B-MAX, nástupce malého Fusiona také s "kinetickým designem"

Když nějaký model nejde příliš na odbyt, má automobilka pár variant, jak tuto situaci vyřešit. Jednou z nich je příchod nové generace daného modelu, která by přinesla ty změny, po kterých zákazník volá a prodeje se tak opět rozjely. Zhruba takto se budou řešit slabé prodeje malého Fusionu, což je mini MPV postavené na bázi Fiesty.

Nová generace by měla přijít v roce 2008, ovšem první představení by mělo proběhnout již na podzim příštího roku ve Frankfurtu. Nový Ford B-MAX by měl designem čerpat z nových tvarů, které Ford označuje jako "kinetický design" neboli vzhled, který dává pocit pohybu, síly a energie. Prvním z vozů s tímto designem je S-MAX a nový model by tak měl čerpat ze vzhledu této novinky.

Tip: Představení a první test vozu S-MAX si můžete přečíst zde.

Technologicky pak bude B-MAX částečně čerpat z modelu Fiesta, tak jako nyní a oba vozy budou mít téměř stejnou nabídku motorů. Velký důraz pak bude kladen na variabilitu a v novince se tak objeví i systém FoldFlatSystem, tedy systém sklápění sedadel. Nástupce Fusionu by tak měl přijít s variabilitou, vnitřním prostorem, ale také novým designem, který má přilákat zákazníky.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 29 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků