Ford Adrenalin Sport Trac: drift pick-up

Americký Ford přiveze do Las Vegas na autosalon SEMA upravený model s označením Sport Trac Adrenalin. A název toho napovídá opravdu mnoho.

První Sport Trac Adrenalin byl představen v roce 2005 na autosalonu v New Yorku jako studie, která se ovšem výroby nedočkala. Nyní je tomu trochu jinak a současný upravený pick-up již k objednání bude.

Jedná se o řádně upravený pick-up F-150, který si stále zachovává onu potřebnou praktičnost s pětimístnou kabinou a otevřenou korbou, ale nabízí i nevšední jízdní zážitky, které vás nadopují adrenalinem.

Základem všechno je nový styling vozu. Modifikovaný přední a zadní nárazník, boční stoupačky a 20" kola s pneu 255/50 vytvoří ten správný vizuální dojem dravosti a síly.

Prozatím není zcela jasné, co vůz pohání. Studie byla vybavena přeplňovaným osmiválcem o objemu 4,6 l s výkonem 390 koní, který přenášel svůj výkon prostřednictvím automatické šestistupňové převodovky SVT. V produkční verzi se ovšem s přeplňováním nepočítá a tak je možné, ze se zde objeví stejný motor, ovšem s výkonem zhruba o sto koní menším.

Náhon pak obstarávají obě nápravy s tím, že primárně lze dodávat výkon jen na zadní nápravu a k tomu lze připojit i pohon předních kol.

A to vše pro americké zákazníky za zhruba 30 000 dolarů, tedy něco přes 550 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Adrenalin Sport Trac

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků