Ford Adrenalin Sport Trac: drift pick-up

Americký Ford přiveze do Las Vegas na autosalon SEMA upravený model s označením Sport Trac Adrenalin. A název toho napovídá opravdu mnoho.

První Sport Trac Adrenalin byl představen v roce 2005 na autosalonu v New Yorku jako studie, která se ovšem výroby nedočkala. Nyní je tomu trochu jinak a současný upravený pick-up již k objednání bude.

Jedná se o řádně upravený pick-up F-150, který si stále zachovává onu potřebnou praktičnost s pětimístnou kabinou a otevřenou korbou, ale nabízí i nevšední jízdní zážitky, které vás nadopují adrenalinem.

Základem všechno je nový styling vozu. Modifikovaný přední a zadní nárazník, boční stoupačky a 20" kola s pneu 255/50 vytvoří ten správný vizuální dojem dravosti a síly.

Prozatím není zcela jasné, co vůz pohání. Studie byla vybavena přeplňovaným osmiválcem o objemu 4,6 l s výkonem 390 koní, který přenášel svůj výkon prostřednictvím automatické šestistupňové převodovky SVT. V produkční verzi se ovšem s přeplňováním nepočítá a tak je možné, ze se zde objeví stejný motor, ovšem s výkonem zhruba o sto koní menším.

Náhon pak obstarávají obě nápravy s tím, že primárně lze dodávat výkon jen na zadní nápravu a k tomu lze připojit i pohon předních kol.

A to vše pro americké zákazníky za zhruba 30 000 dolarů, tedy něco přes 550 000 Kč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Adrenalin Sport Trac

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků