Ford a PSA uvádějí nový motor

Na konci dubna představily společnosti Ford Motor Company a PSA (Peugeot, Citroen) nový, společně vyvíjený, dieselový motor s vysokotlakým vstřikováním common rail.
Ford a PSA uvádějí nový motor
Na konci dubna představily společnosti Ford Motor Company a PSA (Peugeot, Citroen) nový, společně vyvíjený, dieselový motor s vysokotlakým vstřikováním common rail.

První fáze společného vývoje motorů se zaměřila na malé a lehké dieselové motory, které nabídnou zákazníkům dosud nevídané výkonové parametry. Vedle podstatného zvýšení výkonu nabídne nový motor výrazné snížení spotřeby paliva a rychlejší reakce na pokyny řidiče.

Nový motor ponese název Ford Duratorq TDCi 1.4 (ve vozech koncernu PSA pak Hdi 1.4). Zcela nový systém vysokotlakého vstřikování common rail přitom znamená, že motor s objemem 1398 cm3 bude nabízet výkon od 43 kW/60 k do 60 kW/92 k, přičemž nejvyšší točivý moment se v jednotlivých verzích bude pohybovat od 150 do 200 Nm.

Během osmnácti měsíců najde nový motor uplatnění v 23 variantách použití a předpokládá se denní výroba 6000 kusů nových motorů.

V budoucnu by ze společného vývoje měly vzniknout další zajímavé projekty – například čtyřválce o objemu 1.6 a 2.0 litru nebo šestiválce do V o objemu 2.7 litru. Stranou nezůstanou ani užitkové vozy pro něž se připravuje celá rodina nových motorů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků