Ford a PSA uvádějí nový motor

Na konci dubna představily společnosti Ford Motor Company a PSA (Peugeot, Citroen) nový, společně vyvíjený, dieselový motor s vysokotlakým vstřikováním common rail.
Ford a PSA uvádějí nový motor
Na konci dubna představily společnosti Ford Motor Company a PSA (Peugeot, Citroen) nový, společně vyvíjený, dieselový motor s vysokotlakým vstřikováním common rail.

První fáze společného vývoje motorů se zaměřila na malé a lehké dieselové motory, které nabídnou zákazníkům dosud nevídané výkonové parametry. Vedle podstatného zvýšení výkonu nabídne nový motor výrazné snížení spotřeby paliva a rychlejší reakce na pokyny řidiče.

Nový motor ponese název Ford Duratorq TDCi 1.4 (ve vozech koncernu PSA pak Hdi 1.4). Zcela nový systém vysokotlakého vstřikování common rail přitom znamená, že motor s objemem 1398 cm3 bude nabízet výkon od 43 kW/60 k do 60 kW/92 k, přičemž nejvyšší točivý moment se v jednotlivých verzích bude pohybovat od 150 do 200 Nm.

Během osmnácti měsíců najde nový motor uplatnění v 23 variantách použití a předpokládá se denní výroba 6000 kusů nových motorů.

V budoucnu by ze společného vývoje měly vzniknout další zajímavé projekty – například čtyřválce o objemu 1.6 a 2.0 litru nebo šestiválce do V o objemu 2.7 litru. Stranou nezůstanou ani užitkové vozy pro něž se připravuje celá rodina nových motorů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků