Ford a Mahindra budou spolupracovat na novém SUV. Nabídnou ho i mimo Indii

Dříve oznámená spolupráce Fordu a indické Mahindry má nyní za cíl představit nový model kategorie SUV nejen pro indický trh.

Spolupráce mezi Fordem a indickou Mahindrou na sdílení techniky a vývoji nových modelů pro tamní trh byla oznámena již v roce 2017. Nyní už však obě automobilky oznamují definitivní práci na novém středně velkém SUV, které se zaměří jak na zákazníky v Indii, tak na další rozvojové trhy ve světě.

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Velice pravděpodobně tak ze spolupráce vzejde dostupnější model splňující tamní poptávku, přičemž technickou stránku ve formě platformy a motorizací zajistí právě Mahindra. Na straně Fordu půjde o navržení designu, zaručení silného marketingu a prodejů. Velikostně bude novinka zařazena mezi současný crossover EcoSport a indickou specifikaci SUV Everest, která se v Indii prodává pod jménem Endeavour (viz galerie).

Z Mahindry pak v rámci oznámení nejnovějšího projektu zaznělo, že spolupráce obou automobilek bude pokračovat i v budoucnosti. „Pro společný vývoj jsme už stanovili řadu oblastí, ve kterých budou obě společnosti kooperovat sdílením platforem na vývoji nových produktů,“ uvedl výkonný ředitel Mahindry Dr. Pawan Goenka.

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Na vzájemné spolupráci obě automobilky klasicky šetří finanční prostředky sdílením technologií a rozdělením vývoje nových vozů. Ford navíc během současné reorganizace modelové nabídky a snižování nákladů není v pozici vlastnoručního vývoje nového modelu pro Indii. Společně s Mahindrou má tak větší šanci vytěžit potenciál místního trhu na maximum.

Uvedením nového SUV pak Ford rozšíří současnou nabídku, která se na indickém trhu zatím skládá z šesti vozů – dostupných modelů Figo, Aspire a Freestyle, zmíněného crossoveru EcoSport a SUV Endeavour a rovněž sportovního Mustangu s osmiválcem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

dnes | Vladimír Kadera | 17 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 20 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 149 příspěvků