Ford a Mahindra budou spolupracovat na novém SUV. Nabídnou ho i mimo Indii

Dříve oznámená spolupráce Fordu a indické Mahindry má nyní za cíl představit nový model kategorie SUV nejen pro indický trh.

Spolupráce mezi Fordem a indickou Mahindrou na sdílení techniky a vývoji nových modelů pro tamní trh byla oznámena již v roce 2017. Nyní už však obě automobilky oznamují definitivní práci na novém středně velkém SUV, které se zaměří jak na zákazníky v Indii, tak na další rozvojové trhy ve světě.

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Nový VW Amarok použije techniku Fordu. Bude stát na základě pick-upu Ranger

Velice pravděpodobně tak ze spolupráce vzejde dostupnější model splňující tamní poptávku, přičemž technickou stránku ve formě platformy a motorizací zajistí právě Mahindra. Na straně Fordu půjde o navržení designu, zaručení silného marketingu a prodejů. Velikostně bude novinka zařazena mezi současný crossover EcoSport a indickou specifikaci SUV Everest, která se v Indii prodává pod jménem Endeavour (viz galerie).

Z Mahindry pak v rámci oznámení nejnovějšího projektu zaznělo, že spolupráce obou automobilek bude pokračovat i v budoucnosti. „Pro společný vývoj jsme už stanovili řadu oblastí, ve kterých budou obě společnosti kooperovat sdílením platforem na vývoji nových produktů,“ uvedl výkonný ředitel Mahindry Dr. Pawan Goenka.

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Samozřejmě, že je Ford Mustang opět nejprodávanějším sportovním kupé světa

Na vzájemné spolupráci obě automobilky klasicky šetří finanční prostředky sdílením technologií a rozdělením vývoje nových vozů. Ford navíc během současné reorganizace modelové nabídky a snižování nákladů není v pozici vlastnoručního vývoje nového modelu pro Indii. Společně s Mahindrou má tak větší šanci vytěžit potenciál místního trhu na maximum.

Uvedením nového SUV pak Ford rozšíří současnou nabídku, která se na indickém trhu zatím skládá z šesti vozů – dostupných modelů Figo, Aspire a Freestyle, zmíněného crossoveru EcoSport a SUV Endeavour a rovněž sportovního Mustangu s osmiválcem.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

včera | Jan Mička | 12 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 38 příspěvků