Ford a jeho střední třída se zadním náhonem

Ford a jeho střední třída se zadním náhonem

Chcete opravdu pořádný sedan střední třídy z dílny Fordu? Co takhle zadní náhon, nebo osm válců a co třeba řadový šestiválec s turbem? Zní to pěkně, ovšem pro podobné auto si musíte zajet do Austrálie.

Na tamních auto fórech se nyní objevily obrázky nového Fordu Falcon, tedy sedanu, který míří do střední třídy. Opravdu dravě vypadající vůz se pyšní nezbytným zadním náhonem a hned několika zajímavými motory. Pod přední kapotou si najde zaručeně místo velký osmiválec o objemu 5,4 l a také řadový šestiválec o objemu 4 litry. Ten navíc dostane i přeplňování a jeho výkon překoná hranici 300 kW (408 k).

Jenže i přesto, že po stránce designu by si podobný vůz v Evropě našel mnoho zájemců, nebude u nás k dostání. Nabídka motorů by totiž způsobila hromadné úmrtí mnoha ekologů a při pohledu na spotřebu i evropských milovníků nafty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ford Falcon GT
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků