Forbes sestavil žebříček 10 "nejneznámějších" automobilek

Forbes sestavil žebříček 10 "nejneznámějších" automobilek

Časopis Forbes vcelku pravidelně připravuje nejrůznější žebříčky s nej osobnostmi či produkty v tom či onomo oboru, a to jak v pozitivním, tak v negativním slova smyslu. Tentokrát se podíval na zoubek automobilům a sestavil žebříček deseti automobilek světa, o kterých jste nikdy neslyšeli.

Nutno dodat, že jde povětšinou o automobilky, o kterých jste neslyšeli jen pokud jste nečetli AutoRevue.cz, o většině z nich jsme se při té či oné příležitosti v našem magazínu zmiňovali. Čtenářstvo Forbesu je nepochybně jiné a musíme uznat, že pro běžného spotřebitele budou zmiňované automobilky opravdovými exoty.

Ostatně již nechápavý úvod článku Forbesu je výmluvný. Volně přeloženo: "Děti na celém světe si lepí plakáty Lamborghini a Ferrari ve svých ložnicích, protože jsou objektem jejich snů. Tato auta jsou krásná, rychlá a drahá. Myslíte si tedy, že výrobce sexy superauta s cenovkou 550 nebo 650 tisíc dolarů musí být všeobecně známý pojem? Ale kolik z vás kdy slyšelo o Koenigseggu nebo Leblancu?"

Obě zmiňované automobilky, zejména Švédský Koenigsegg, jsou pro nadšené automobilisty známým pojmem a na pochybách vás nechá až další pohyb v žebříčku. O Tramontaně jsme ještě několikrát psali, ale korejský Protomotors, indická Reva nebo čínský Hongqi, to už mohou být i pro znalce trochu oříšky. Níže najdete kompletní výčet "desítky neznámých", u vybraných značek po kliku narazíte na přehled našich starších článků, které jsme o nich na AutoRevue psali.

Koenigsegg
Leblanc
Tramontana
Protomotors
REVA
Spyker
Venturi
ZIL
Hongqi
Automotive Industries

ZIL je pro Čecha jistě známým pojmem, pasivita automobilky v posledních letech nás ale k žádnému článku nevybičovala. Sláva Hongqi a Automotive Industries se ale až na naše stránky opravdu nedonesla...

A co vy, znáte alespoň půlku značek z žebříčku Forbesu?

Klepněte pro větší obrázek
Hongqi HQD koncept aneb čínský Rolls-Royce...
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků