Focus vyráží na pomoc

Ford začne od podzimu tohoto roku prodávat svůj nejrozšířenější model Focus ve speciální úpravě pro invalidy. První z takto upravených vozů si včera převzal Milan Lučný u Fordova dealera Autospol Zlín, v jeho pobočce v Uherském Hradišti.
Focus vyráží na pomoc
Ford začne od podzimu tohoto roku prodávat svůj nejrozšířenější model Focus ve speciální úpravě pro invalidy. První z takto upravených vozů si včera převzal Milan Lučný u Fordova dealera Autospol Zlín, v jeho pobočce v Uherském Hradišti.

Ford Focus nevybrala automobilka náhodou, má totiž sedadla o něco výše než běžné vozy, což vozíčkářům velice vyhovuje při nastupování a vystupování. Stejně tak vhodný je snadný přístup do jeho zavazadlového prostoru bez jakéhokoli výčnělku či hrany.

Vůz bude osvobozen od cla a DPH a zákazník si pochopitelně může požádat o státní příspěvek na jeho nákup i montáž ručního řízení. Zajímavostí je, že ruční řízení do Focusu zamontovali mechanici firmy API, kteří jsou rovněž invalidé – vozíčkáři.

"Těší nás, že můžeme postiženým spoluobčanům pomoci alespoň tím, že jim za velmi rozumnou cenu nabídneme vůz, který přesně vyhovuje jejich potřebám a pomůže jim v návratu do "normálního" života. Montáž ručního řízení přitom po krátkém zácviku bez problémů zvládne i mechanik upoutaný na vozík – a to je, myslím, pro mnoho vozíčkářů, kteří mají problém se sháněním práce, velmi dobrá zpráva, " komentoval akci Martin Linhart, PR Manager Ford Motor Company, s.r.o.

Společnost Ford Motor Company, s.r.o je známá svou dlouhodobou snahou o pomoc tělesně postiženým spoluobčanům upoutaným na invalidní vozík. Provozuje například v rámci programu "S Fordem volní v pohybu" dva Fordy Transit upravené k přepravě vozíčkářů – jeden v ČR a druhý na Slovensku, které zdarma zapůjčuje různým nadacím, charitám či svazům pro nejrůznější akce. Ford kromě toho podpoří i 5. světovou abilympiádu, jejíž letošní ročník se bude konat poprvé v Evropě, a to v Praze. Ve dnech 13. – 20. 8. budou auta s modrým oválem ve znaku jezdit jako oficiální vozy této akce.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 9 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků