Focus vyráží na pomoc

Ford začne od podzimu tohoto roku prodávat svůj nejrozšířenější model Focus ve speciální úpravě pro invalidy. První z takto upravených vozů si včera převzal Milan Lučný u Fordova dealera Autospol Zlín, v jeho pobočce v Uherském Hradišti.
Focus vyráží na pomoc
Ford začne od podzimu tohoto roku prodávat svůj nejrozšířenější model Focus ve speciální úpravě pro invalidy. První z takto upravených vozů si včera převzal Milan Lučný u Fordova dealera Autospol Zlín, v jeho pobočce v Uherském Hradišti.

Ford Focus nevybrala automobilka náhodou, má totiž sedadla o něco výše než běžné vozy, což vozíčkářům velice vyhovuje při nastupování a vystupování. Stejně tak vhodný je snadný přístup do jeho zavazadlového prostoru bez jakéhokoli výčnělku či hrany.

Vůz bude osvobozen od cla a DPH a zákazník si pochopitelně může požádat o státní příspěvek na jeho nákup i montáž ručního řízení. Zajímavostí je, že ruční řízení do Focusu zamontovali mechanici firmy API, kteří jsou rovněž invalidé – vozíčkáři.

"Těší nás, že můžeme postiženým spoluobčanům pomoci alespoň tím, že jim za velmi rozumnou cenu nabídneme vůz, který přesně vyhovuje jejich potřebám a pomůže jim v návratu do "normálního" života. Montáž ručního řízení přitom po krátkém zácviku bez problémů zvládne i mechanik upoutaný na vozík – a to je, myslím, pro mnoho vozíčkářů, kteří mají problém se sháněním práce, velmi dobrá zpráva, " komentoval akci Martin Linhart, PR Manager Ford Motor Company, s.r.o.

Společnost Ford Motor Company, s.r.o je známá svou dlouhodobou snahou o pomoc tělesně postiženým spoluobčanům upoutaným na invalidní vozík. Provozuje například v rámci programu "S Fordem volní v pohybu" dva Fordy Transit upravené k přepravě vozíčkářů – jeden v ČR a druhý na Slovensku, které zdarma zapůjčuje různým nadacím, charitám či svazům pro nejrůznější akce. Ford kromě toho podpoří i 5. světovou abilympiádu, jejíž letošní ročník se bude konat poprvé v Evropě, a to v Praze. Ve dnech 13. – 20. 8. budou auta s modrým oválem ve znaku jezdit jako oficiální vozy této akce.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků