Focus vyráží na pomoc

Ford začne od podzimu tohoto roku prodávat svůj nejrozšířenější model Focus ve speciální úpravě pro invalidy. První z takto upravených vozů si včera převzal Milan Lučný u Fordova dealera Autospol Zlín, v jeho pobočce v Uherském Hradišti.
Focus vyráží na pomoc
Ford začne od podzimu tohoto roku prodávat svůj nejrozšířenější model Focus ve speciální úpravě pro invalidy. První z takto upravených vozů si včera převzal Milan Lučný u Fordova dealera Autospol Zlín, v jeho pobočce v Uherském Hradišti.

Ford Focus nevybrala automobilka náhodou, má totiž sedadla o něco výše než běžné vozy, což vozíčkářům velice vyhovuje při nastupování a vystupování. Stejně tak vhodný je snadný přístup do jeho zavazadlového prostoru bez jakéhokoli výčnělku či hrany.

Vůz bude osvobozen od cla a DPH a zákazník si pochopitelně může požádat o státní příspěvek na jeho nákup i montáž ručního řízení. Zajímavostí je, že ruční řízení do Focusu zamontovali mechanici firmy API, kteří jsou rovněž invalidé – vozíčkáři.

"Těší nás, že můžeme postiženým spoluobčanům pomoci alespoň tím, že jim za velmi rozumnou cenu nabídneme vůz, který přesně vyhovuje jejich potřebám a pomůže jim v návratu do "normálního" života. Montáž ručního řízení přitom po krátkém zácviku bez problémů zvládne i mechanik upoutaný na vozík – a to je, myslím, pro mnoho vozíčkářů, kteří mají problém se sháněním práce, velmi dobrá zpráva, " komentoval akci Martin Linhart, PR Manager Ford Motor Company, s.r.o.

Společnost Ford Motor Company, s.r.o je známá svou dlouhodobou snahou o pomoc tělesně postiženým spoluobčanům upoutaným na invalidní vozík. Provozuje například v rámci programu "S Fordem volní v pohybu" dva Fordy Transit upravené k přepravě vozíčkářů – jeden v ČR a druhý na Slovensku, které zdarma zapůjčuje různým nadacím, charitám či svazům pro nejrůznější akce. Ford kromě toho podpoří i 5. světovou abilympiádu, jejíž letošní ročník se bude konat poprvé v Evropě, a to v Praze. Ve dnech 13. – 20. 8. budou auta s modrým oválem ve znaku jezdit jako oficiální vozy této akce.

Speciál: Ford Focus

Třetí generace Fordu Focus je koncipována jako globální: prakticky stejný model se prodává v Evropě, Americe i Asii. Vznětové motory TDCi a karoserie kombi jsou ale vyhrazeny jen evropským zákazníkům.

Nástupce byl představen 10. dubna 2018 v Londýně.  Stojí na zbrusu nové platformě, slibuje větší vnitřní prostor a zejména zcela nové motory. Vedle známých výbavových linií zahrnuje nabídka také luxusní Vignale i off-roadově založenou verzi Active s větší světlou výškou.

Viz také Ford Mondeo, Ford Galaxy, Ford C-Max

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků