Fisker odhaluje nový sportovní hybrid

Zelené nálady zasáhly i malovýrobce sportovních vozů Fisker. Designér vozů jako jsou Aston Martin DB, V8 Vantage nebo BMW Z8 odhalil v minulých dnech první oficiální snímku svého nového sportovně laděného hybridu. Ten by se měl veřejnosti v plné kráse představit až na Detroitském autosalonu v lednu 2008, přičemž prodeje tohoto vozu jsou naplánovány na začátek roku 2009.

Kromě jedné fotografie, která zachycuje boční línii vozu, jsou známy jen velice strohé informace. Jisté však je, že se jedná o tzv. plug-in hybrid, což znamená, že elektromotor si bude moct brát energii přímo z elektrické zásuvky. Co se týče motoru, výrobce nenechal nic na náhodě a přímo spolupracoval se společností Quantum Fuel Systems Technologies. Podle předběžných informací by se měla cena tohoto blíže nepojmenovaného vozu pohybovat kolem 100 000 $ (cca. 1 980 000 Kč). Výrobce chce tímto kouskem mimo jiné dokázat, že i luxusní sportovní vůz může být šetrný k přírodě.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků