Fisker odhaluje nový sportovní hybrid

Zelené nálady zasáhly i malovýrobce sportovních vozů Fisker. Designér vozů jako jsou Aston Martin DB, V8 Vantage nebo BMW Z8 odhalil v minulých dnech první oficiální snímku svého nového sportovně laděného hybridu. Ten by se měl veřejnosti v plné kráse představit až na Detroitském autosalonu v lednu 2008, přičemž prodeje tohoto vozu jsou naplánovány na začátek roku 2009.

Kromě jedné fotografie, která zachycuje boční línii vozu, jsou známy jen velice strohé informace. Jisté však je, že se jedná o tzv. plug-in hybrid, což znamená, že elektromotor si bude moct brát energii přímo z elektrické zásuvky. Co se týče motoru, výrobce nenechal nic na náhodě a přímo spolupracoval se společností Quantum Fuel Systems Technologies. Podle předběžných informací by se měla cena tohoto blíže nepojmenovaného vozu pohybovat kolem 100 000 $ (cca. 1 980 000 Kč). Výrobce chce tímto kouskem mimo jiné dokázat, že i luxusní sportovní vůz může být šetrný k přírodě.

Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků