Fisker odhaluje nový sportovní hybrid

Zelené nálady zasáhly i malovýrobce sportovních vozů Fisker. Designér vozů jako jsou Aston Martin DB, V8 Vantage nebo BMW Z8 odhalil v minulých dnech první oficiální snímku svého nového sportovně laděného hybridu. Ten by se měl veřejnosti v plné kráse představit až na Detroitském autosalonu v lednu 2008, přičemž prodeje tohoto vozu jsou naplánovány na začátek roku 2009.

Kromě jedné fotografie, která zachycuje boční línii vozu, jsou známy jen velice strohé informace. Jisté však je, že se jedná o tzv. plug-in hybrid, což znamená, že elektromotor si bude moct brát energii přímo z elektrické zásuvky. Co se týče motoru, výrobce nenechal nic na náhodě a přímo spolupracoval se společností Quantum Fuel Systems Technologies. Podle předběžných informací by se měla cena tohoto blíže nepojmenovaného vozu pohybovat kolem 100 000 $ (cca. 1 980 000 Kč). Výrobce chce tímto kouskem mimo jiné dokázat, že i luxusní sportovní vůz může být šetrný k přírodě.

Klepněte pro větší obrázek

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků