Fisker odhaluje nový sportovní hybrid (nové info)

Ochranářské nálady zasáhli i malovýrobce sportovních vozů Fisker. Designér vozů jako jsou Aston Martin DB, V8 Vantage, nebo BMW Z8 odhalil v minulých dnech první oficiální snímek svého nového sportovně laděného hybridu. Ten by se měl veřejnosti v plné kráse představit až na Detroitském autosalónu v lednu 2008, přičemž prodeje tohoto vozu jsou naplánovány ke konci roku 2009. 

Nyní tu máme i první oficiální render, který už napovíd více o podobě vozu. Víme už i to, že tenhle plug-in hybrid bude mít baterie umístněny v střední části vozu a podle výrobce je to zásadní krok k zlepšení celkové dynamiky. Tento sportovní sedan ujede na elektrický pohon jen 80 km. Pokud však pohonu pomůže i druhý agregát s vozem ujede přibližně 1000 km, co je už velmi slušný výkon. Tvůrci tohoto ekologického stvoření ale zatím neprozradili zda bude druhý motor poháněn benzínem, dieselem, nebo dokonce palivem E85. Ale dá se očekávat to první.

Za cenu přibližně 80 000 $ (cca. 1 580 000 Kč) dostanete elegantního sportovního a navíc velice ekologického cvalíka, kterých bude ročně vyrobeno jen kolem 15 000 kusů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků