Fisker odhaluje nový sportovní hybrid (nové info)

Ochranářské nálady zasáhli i malovýrobce sportovních vozů Fisker. Designér vozů jako jsou Aston Martin DB, V8 Vantage, nebo BMW Z8 odhalil v minulých dnech první oficiální snímek svého nového sportovně laděného hybridu. Ten by se měl veřejnosti v plné kráse představit až na Detroitském autosalónu v lednu 2008, přičemž prodeje tohoto vozu jsou naplánovány ke konci roku 2009. 

Nyní tu máme i první oficiální render, který už napovíd více o podobě vozu. Víme už i to, že tenhle plug-in hybrid bude mít baterie umístněny v střední části vozu a podle výrobce je to zásadní krok k zlepšení celkové dynamiky. Tento sportovní sedan ujede na elektrický pohon jen 80 km. Pokud však pohonu pomůže i druhý agregát s vozem ujede přibližně 1000 km, co je už velmi slušný výkon. Tvůrci tohoto ekologického stvoření ale zatím neprozradili zda bude druhý motor poháněn benzínem, dieselem, nebo dokonce palivem E85. Ale dá se očekávat to první.

Za cenu přibližně 80 000 $ (cca. 1 580 000 Kč) dostanete elegantního sportovního a navíc velice ekologického cvalíka, kterých bude ročně vyrobeno jen kolem 15 000 kusů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky