Fisker Ocean má oficiálně nejdelší dojezd mezi elektrickými SUV. Zvládne přes 700 kilometrů

Objednáte ho už letos, ujedete s ním hodně kilometrů a stojí rozumné peníze. Že by se u elektromobilů konečně blýskalo na lepší časy?

K letošnímu spuštění prodejů modelu Ocean v Evropě si americký výrobce Fisker nadělil povedený argument pro zákazníky – oficiálně největší dojezd dle metodiky WLTP. Ten činí 707 kilometrů a týká se provedení Extreme na 20“ kolech s velkou 100kWh baterií Hyper Range a dvěma elektromotory o celkovém výkonu 404 kW (549 k). Teoreticky by s ním bylo možné dojet z Frankfurtu do Paříže bez nabíjení, upozorňuje automobilka. Definitivní homologace pro evropský trh je očekávána koncem dubna, k zákazníkům se má Ocean dostat hned poté.

Připomeňme si, že Ocean má na délku 4,78 metru a stojí na rozvoru 2,92 metru. Kromě výše zmíněné specifikace Extreme bude k dostání i ve verzi Ultra s pohonem všech kol a dojezdem 610 kilometrů nebo v základním provedení Sport se 75kWh akumulátorem, dojezdem 440 kilometrů a pohonem předních kol. Rekordní model je v Německu naceněn na 67.272 euro (1,6 milionu korun).

První prodejny značky budete moci navštívit již začátkem dubna ve Vídni a Kodani, otevření dalších je plánováno ještě v průběhu letošního roku. Vůz je vyráběn v Rakousku ve Štýrském Hradci u společnosti Magna Steyr, ke konci loňského roku měl již 63.000 předobjednávek.

„Od začátku jsme plánovali, že Fisker Ocean bude mít nejvyšší úroveň designu, udržitelnosti, inovací, použitelnosti a dojezdu. Vytvořili jsme fantastické vozidlo pro 5 cestujících, které našim zákazníkům nabízí jistotu dojezdu a pohodlí při každé cestě,“ uvedl generální ředitel Henrik Fisker. „Tento úspěch je pro všechny ve společnosti Fisker významným milníkem a jsme rádi, že dojezd překonal naše původní výpočty,“ dodává.

Diskuze (10) Další článek: Lamborghini odtajnilo historické fotografie proměny závodu v uplynulých 60 letech. Je to krásné okénko do historie!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz