Fisker dále odhaluje své elektrické SUV Ocean. Chce vyrazit proti Tesle Model Y

Americký Fisker se chce vrátit do popředí na trhu elektromobilů a nyní dále odhaluje své chystané SUV, kterým bude konkurovat Tesle.

Po neúspěšné minulosti zahrnující bankrot je americká značka Fisker zpět na nohou a rozruch chce nadále tvořit v kategorii elektromobilů. Chystané elektrické SUV nám již automobilka ukázala na hrstce ilustrací, teď ovšem představuje mnohem detailnější pohled na exteriér. Stále však jde o částečně konceptuální formu.

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

Tesla Model Y oficiálně: Nový crossover ujede až 482 km, stovku zvládne za 3,5 vteřiny

Produkční specifikace se máme totiž dočkat při oficiální premiéře 4. ledna 2020. Fisker již přitom odhaluje, že novinka dostane jméno Ocean. Na trhu má poté konkurovat ve stejné třídě jako nejnovější Tesla Model Y. Cenovkou by se tedy Ocean v USA pohyboval okolo 40.000 dolarů (asi 920.000 Kč).

Zajímavým prvkem SUV je velké střešní okno doplněné o solární panely, které mají vozu zajistit o špetku delší dojezd. Prosklené panely jsou navíc oddělitelné. Standardně má Ocean používat bateriový modul o kapacitě 80 kWh a zajistit dojezd až 482 kilometrů. Pohon všech kol obstará dvojice elektromotorů, jeden pro každou nápravu.

Seat už prodává svůj první elektromobil. Je levnější než elektrická Škoda Citigo

Seat už prodává svůj první elektromobil. Je levnější než elektrická Škoda Citigo

Prostorností interiéru chce být Ocean lídrem ve svém segmentu, nabídne také moderní technologie ve formě velkého head-up displeje a kabina rozsáhle využije materiály z obnovitelných zdrojů, veganské čalounění nebo obložení z recyklovaných plastů.

Novinku chce Fisker nabízet výhradně skrze určitou formu pronájmu a zákazníci tedy vozy nebudou doopravdy vlastnit. Přesnou cenu a kompletní technické a dynamické údaje Fisker zveřejní se spuštěním předběžných rezervací vozu 27. listopadu 2019.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků