Firmenauto des Jahres 2014: Seat Leon ST poráží Octavii Combi

Německý časopis FirmenAuto vyhlásil výsledky ankety Firmenauto des Jahres 2014. Jak název napovídá, hledá se nejlepší firemní automobil, a to celkově v jedenácti kategoriích.

Zajímavosti | Názory

Auto roku 2014: vítězí Octavia, RR Sport, Mazda 6, Captur i BRZ

Anketa se logicky týká Německa, takže asi nepřekvapí, že má v drtivé většině případů vítěz původ u německé automobilky. Kromě základních kategorií se hledá také nejlepší dovážený vůz. Porota celkově obsahuje 280 členů, kteří vyzkoušeli 71 automobilů. Dohromady bylo najeto přes 50 000 kilometrů.

SUV | Škoda | Zajímavosti | Škoda Yeti

Škoda začíná prodávat „heboučkou“ edici pro model Yeti

Škoda se v Německu těší poměrně velké oblibě, takže ani v této anketě nechybí mezi vítězi. Zabodoval model Yeti, který skončil druhý v kategorii malých SUV a ve stejné kategorii byl označen jako nejlepší dovážený vůz. Nová Octavia skončila celkově druhá v nižší střední třídě. Porazil ji sourozenec v podobě Seatu Leon ST, který si také vzal titul nejlepšího dováženého modelu v tomto segmentu.

Zajímavé je, že Golf Variant skončil až sedmý. Na šestém místě ho porazil ještě Rapid Spaceback, který byl zařazen do stejné kategorie.

Je třetí kolo k něčemu? Test skútru Yamaha Tricity 125

Yamaha Tricity je v podstatě běžný městský skútr, který ale díky své koncepci nabízí řadu výhod. Můžete ho řídit i s běžným béčkem nebo řidičákem A1, nabízí extra porci stability navíc a může ho tak řídit i naprostý začátečník. Navíc, ze semaforů odjedete vždy jako první a ve finále nabízí i nejnižší cenu ze všech tříkolových skútrů.