Firma Blata zastavila výrobu nových modelů kvůli falsifikátům z Číny

Český výrobce minibiků Blata je nucen pozastavit uvádění nových modelů na trh a to z důvodů boje s plagiátory z Číny, kteří produkty blanenské společnosti napodobují ve velkém. Společnost kvůli plagiátům přišla loni o zhruba 200 mil. Kč a také přišla o část svého dobrého jména, protože padělky, které si zákazníci zakoupili a které nesly logo Blata, nevykazovaly potřebnou kvalitu a byly zdrojem častých problémů.

Společnost tak pozastavila uvádění nových modelů, dokud se nevyřeší nelegální kopírování. Jak uvádí majitel společnosti, stačili by vyrobit pár stovek kusů a na trhu by se již objevily nové padělky z čínských továren.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků