Firma Blata zastavila výrobu nových modelů kvůli falsifikátům z Číny

Český výrobce minibiků Blata je nucen pozastavit uvádění nových modelů na trh a to z důvodů boje s plagiátory z Číny, kteří produkty blanenské společnosti napodobují ve velkém. Společnost kvůli plagiátům přišla loni o zhruba 200 mil. Kč a také přišla o část svého dobrého jména, protože padělky, které si zákazníci zakoupili a které nesly logo Blata, nevykazovaly potřebnou kvalitu a byly zdrojem častých problémů.

Společnost tak pozastavila uvádění nových modelů, dokud se nevyřeší nelegální kopírování. Jak uvádí majitel společnosti, stačili by vyrobit pár stovek kusů a na trhu by se již objevily nové padělky z čínských továren.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků