Firma Blata zastavila výrobu nových modelů kvůli falsifikátům z Číny

Český výrobce minibiků Blata je nucen pozastavit uvádění nových modelů na trh a to z důvodů boje s plagiátory z Číny, kteří produkty blanenské společnosti napodobují ve velkém. Společnost kvůli plagiátům přišla loni o zhruba 200 mil. Kč a také přišla o část svého dobrého jména, protože padělky, které si zákazníci zakoupili a které nesly logo Blata, nevykazovaly potřebnou kvalitu a byly zdrojem častých problémů.

Společnost tak pozastavila uvádění nových modelů, dokud se nevyřeší nelegální kopírování. Jak uvádí majitel společnosti, stačili by vyrobit pár stovek kusů a na trhu by se již objevily nové padělky z čínských továren.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků