Fireblade GT Coupé: extravagantní sportovec

Jistě si vzpomínáte na ekologický koncept Ferrari F250, který překvapil svým čistým sportovním vzhledem. Jeho návrhář Idries Noah nyní vypustil do světa rendery svého nejnovějšího počinu s názvem Fireblade GT Coupé.

Jak už názvu vyplývá, jedná se o návrh ryze sportovního vozu, jehož design je do velké míry ovlivněn legendárními závodními vozy z minulosti. Fireblade svými mohutnými liniemi kolem blatníků připomíná známé americké muscle cars, jinak jeho vzhled ale charakterizují spíše ostré hrany. Autor se netají tím, že inspirací při jeho tvorbě byla například Corvette Stigray, Gillet Vertigo nebo Shelby Daytona.
 
Pod zčásti průhlednou kapotou si své místo našel kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 6,1 litru. Bohužel, koncept Fireblade se do sériové výroby nedostane, ale je jistě si jej budeme moci prohlédnout na některém z nadcházejících světových autosalonů.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Fireblade GT Coupé
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků