Fireblade GT Coupé: extravagantní sportovec

Jistě si vzpomínáte na ekologický koncept Ferrari F250, který překvapil svým čistým sportovním vzhledem. Jeho návrhář Idries Noah nyní vypustil do světa rendery svého nejnovějšího počinu s názvem Fireblade GT Coupé.

Jak už názvu vyplývá, jedná se o návrh ryze sportovního vozu, jehož design je do velké míry ovlivněn legendárními závodními vozy z minulosti. Fireblade svými mohutnými liniemi kolem blatníků připomíná známé americké muscle cars, jinak jeho vzhled ale charakterizují spíše ostré hrany. Autor se netají tím, že inspirací při jeho tvorbě byla například Corvette Stigray, Gillet Vertigo nebo Shelby Daytona.
 
Pod zčásti průhlednou kapotou si své místo našel kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 6,1 litru. Bohužel, koncept Fireblade se do sériové výroby nedostane, ale je jistě si jej budeme moci prohlédnout na některém z nadcházejících světových autosalonů.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Fireblade GT Coupé
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 28 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků