Fireblade GT Coupé: extravagantní sportovec

Jistě si vzpomínáte na ekologický koncept Ferrari F250, který překvapil svým čistým sportovním vzhledem. Jeho návrhář Idries Noah nyní vypustil do světa rendery svého nejnovějšího počinu s názvem Fireblade GT Coupé.

Jak už názvu vyplývá, jedná se o návrh ryze sportovního vozu, jehož design je do velké míry ovlivněn legendárními závodními vozy z minulosti. Fireblade svými mohutnými liniemi kolem blatníků připomíná známé americké muscle cars, jinak jeho vzhled ale charakterizují spíše ostré hrany. Autor se netají tím, že inspirací při jeho tvorbě byla například Corvette Stigray, Gillet Vertigo nebo Shelby Daytona.
 
Pod zčásti průhlednou kapotou si své místo našel kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 6,1 litru. Bohužel, koncept Fireblade se do sériové výroby nedostane, ale je jistě si jej budeme moci prohlédnout na některém z nadcházejících světových autosalonů.
 
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek 
Fireblade GT Coupé
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků