Fioravanti Thalia: dvoupatrová eko-šílenost

Designérské studio Fioravanti také nebude chybět na ženevském autosalonu. Představí tam další z řady studií, vůz s nepříliš originálním jménem Thalia. Představuje rodinné auto budoucnosti, které se vyznačuje nízkou zátěží pro životní prostředí.

Studie je směsicí tvarů, které lze najít u sportovních a rodinných vozů. Přední část zaujme vypouklými blatníky a příkrou kapotou, která přechází do čelního skla. Tam ovšem kreativita nekončí, protože zhruba nad řidičovou hlavou začíná „druhé patro” vozu. Celkově je čtyřmístné a pětidveřové auto velmi zajímavé.

O pohon vozu se mají starat agregáty, které spalují alternativní paliva a také alternativní systémy pohonu, jako jsou palivové články, nebo elektromotory, které napájí akumulátory.

Klepněte pro větší obrázek
Fioravanti Thalia
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků