Fioravanti Thalia: dvoupatrová eko-šílenost

Designérské studio Fioravanti také nebude chybět na ženevském autosalonu. Představí tam další z řady studií, vůz s nepříliš originálním jménem Thalia. Představuje rodinné auto budoucnosti, které se vyznačuje nízkou zátěží pro životní prostředí.

Studie je směsicí tvarů, které lze najít u sportovních a rodinných vozů. Přední část zaujme vypouklými blatníky a příkrou kapotou, která přechází do čelního skla. Tam ovšem kreativita nekončí, protože zhruba nad řidičovou hlavou začíná „druhé patro” vozu. Celkově je čtyřmístné a pětidveřové auto velmi zajímavé.

O pohon vozu se mají starat agregáty, které spalují alternativní paliva a také alternativní systémy pohonu, jako jsou palivové články, nebo elektromotory, které napájí akumulátory.

Klepněte pro větší obrázek
Fioravanti Thalia
TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 65 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků