Finále ankety

Audi A2, Ford Mondeo, Mercedes-Benz C, Opel Corsa a Škoda Fabia Combi - to jsou finalisté letošního ročníku novinářské ankety "Auto roku 2001 v ČR", kterou už po sedmé pořádá Svaz dovozců automobilů (SDA).
Finále ankety
Audi A2, Ford Mondeo, Mercedes-Benz C, Opel Corsa a Škoda Fabia Combi - to jsou finalisté letošního ročníku novinářské ankety "Auto roku 2001 v ČR", kterou už po sedmé pořádá Svaz dovozců automobilů (SDA).

O prestižním titulu "Auto roku 2001 v ČR“ rozhodují více než tři desítky motoristických publicistů z předních deníků, magazínů a rozhlasových a televizních stanic. Ti v prvním kole vybírají z novinek tuzemského automobilového trhu pětici finalistů, ze které potom vzejde král českých silnic. Jeho jméno bude oznámeno v polovině ledna příštího roku.

Motorističtí publicisté na automobilech hodnotí především jejich design a poměr užitné hodnoty a ceny.

"Volba novinářů nás velmi těší, ale svým způsobem ani příliš nepřekvapuje - Audi A2 je totiž po všech stránkách tak výrazný a hodnotný automobil, že asi opravdu nemohl zůstat stranou zájmu těchto motoristických odborníků," komentuje výsledky prvního kola ankety "Auto roku 2001 v ČR" Martin Arendarčik, vedoucí divize Audi společnosti Import Volkswagen Group.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků