Fiesta XR2: legenda pokračuje

Ford oficiálně oznámil, že po delší přestávce opět nabídka Fiestu ve verzi XR2. Fiesta XR2 vždy patřila k nejvýkonějším modelům dané řady. Po letech, kdy Ford značil své sportovní modely písmeny ST se vrátí Fiesta XR2 zpět.

Fiesta XR2, jejíž návrat se plánuje na rok 2008 má dostat vylepšený motor z dnešní Fiesty ST, tedy známý dvoulitr se zvýšeným výkonem na 132 kW (180 k). S ním má zvládnou sprint 0-100 okolo sedmi sekund (Fiesta ST za 8,4s) a má dosáhnout maximální rychlosti okolo 216 km/h (Fiesta ST 208 km/h). Fiesta XR2 má dostat designerské prvky z dnešní ST a její vzhled má být ještě více agresívní.

Dle Fordu má být tento krok odpovědní na sportovní modely Punta, Peugeotu 207, Corsy a Clia. S plánovanou cenou okolo 21 000 Euro (cca 630 000 Kč) má vůči konkurenčním modelům šanci uspět.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků