Fiaty 500 a Panda přišly o nesmrtelný motor 1.2 FIRE. Teď mají hybridní tříválec

Ani Fiat se nevyhýbá elektrifikaci. Italská značka nyní uvádí mild-hybridní motorizace pro modely 500 a Panda.

Fiat rovněž zahajuje elektrifikaci svých modelů, a přestože další generace městského hatchbacku 500 už čeká plně elektrická verze, dosavadní model nyní společně s Pandou dostává mild-hybridní motor pod kapotu. Nový litrový tříválec s 12V startér-generátorem a malou Li-Ion baterií nahradí v nabídce čtyřválcovou dvanáctistovku FIRE o síle 69 koní (50,7 kW) a 102 N.m.

Fiat končí výrobu 124 Spider pro Evropu. Model již vypadl z nabídky i v Česku

Fiat končí výrobu 124 Spider pro Evropu. Model již vypadl z nabídky i v Česku

Mild-hybridní motorizace pro 500 a Pandu zajistí výkon 70 koní (51,5 kW) a točivý moment 92 N.m. Podle Fiatu nová jednotka z rodiny motorů Firefly produkuje až o 30 % méně emisí CO₂, při vyřazení na neutrál se poté umí motor v rychlosti pod 30 km/h úplně vypnout, aby dále šetřil palivo, přičemž zmíněná baterie zajišťuje napájení všech ostatních systémů a je dobíjena při brzdění a zpomalování.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

S novou mild-hybridní jednotkou uvádí Fiat i novou šestistupňovou manuální převodovku, která nejenže vylepšuje spotřebu v mimoměstském provozu, ale také je umístěna o 45 mm níže, tudíž nepatrně snižuje těžiště vozu a podle Fiatu vylepšuje jízdní vlastnosti obou modelů. Přesná čísla spotřeby paliva mild-hybridní 500 a Pandy však zatím automobilka nezmiňuje.

FCA investuje 700 milionů euro do nového Fiatu 500. Elektromobil je součástí většího plánu

FCA investuje 700 milionů euro do nového Fiatu 500. Elektromobil je součástí většího plánu

Oba modely budou s touto motorizací odlišeny dodatečnými logy „Hybrid“ na zádi a B sloupcích, do nabídky se dostává i nový zelený odstín lakování karoserie Dewdrop Green a novým stylem se novinky prezentují i vevnitř. Fiat chce rovněž uvést zaváděcí edici modelů, která bude vynikat speciálním čalouněním z recyklovaných plastů.

V Evropě se začne Fiat 500 Hybrid prodávat od letošního února, zatímco Panda Hybrid přijede o měsíc později v březnu. O uvedení a cenách na českém trhu budeme ještě informovat.  

Speciál: Autosalon Ženeva 2020

Autosalon v Ženevě je jednou z nejvýznamnějších událostí automobilového roku. Letos se měl konat již 90. ročník, výstava však byla tři dny před zahájením zrušena z důvodu rizika šíření koronaviru. Vyhlášení výsledků ankety evropské Auto roku 2020 (COTY) proběhlo podle plánu, avšak pouze formou živého přenosu.

Přehled očekávaných novinek
To nejlepší, co se mohlo v Ženevě představit

Místo: Ženeva, Švýcarsko
Adresa výstaviště: Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex

TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 10 příspěvků