Fiat zvažuje výrobu dalšího miniauta

Talianska automobilka zvažuje výrobu miniautomobilu, ktorý by mal v budúcnosti konkurovať pripravovaným projektom od Toyoty a Volkswagenu. Tie by mali byť aspoň čiastočne odhalené na autosalóne vo Frankfurte.

Mestské mini sú čoraz populárnejšie a Fiat to dobre vie. Automobil má byť postavený na rovnakej platforme ako Panda či model 500, bude však kratší – na dĺžku by mal merať len okolo 3200 mm. O pohon sa bude starať dvojvalec s objemom 0,9 litra a výkonom okolo 48 kW (65 k). Vozidlo bude navrhnuté ako štvormiestne a pokiaľ sa automobilka rozhodne pre jeho výrobu, mohlo by byť do dvoch rokov tu.

Malý Fiat by mal byť podľa prvých informácii klasickej koncepcie. Kým Toyota vsadí na verziu s predným pohonom a rozmiestnením sedadiel 3+1 (3 klasické miesta + jedno pre dieťa), Volkswagen umiestni motor malého vozidla netradične dozadu, takže sa u neho dočkáme pohonu zadných kolies.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 189 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků