Fiat zvažuje výrobu dalšího miniauta

Talianska automobilka zvažuje výrobu miniautomobilu, ktorý by mal v budúcnosti konkurovať pripravovaným projektom od Toyoty a Volkswagenu. Tie by mali byť aspoň čiastočne odhalené na autosalóne vo Frankfurte.

Mestské mini sú čoraz populárnejšie a Fiat to dobre vie. Automobil má byť postavený na rovnakej platforme ako Panda či model 500, bude však kratší – na dĺžku by mal merať len okolo 3200 mm. O pohon sa bude starať dvojvalec s objemom 0,9 litra a výkonom okolo 48 kW (65 k). Vozidlo bude navrhnuté ako štvormiestne a pokiaľ sa automobilka rozhodne pre jeho výrobu, mohlo by byť do dvoch rokov tu.

Malý Fiat by mal byť podľa prvých informácii klasickej koncepcie. Kým Toyota vsadí na verziu s predným pohonom a rozmiestnením sedadiel 3+1 (3 klasické miesta + jedno pre dieťa), Volkswagen umiestni motor malého vozidla netradične dozadu, takže sa u neho dočkáme pohonu zadných kolies.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků