Fiat zvažuje navýšit svůj podíl v automobilce Ferrari

Italský koncern Fiat zvažuje navýšit svůj podíl v automobilce Ferrari. Fiat nyní vlastní zhruba 56 procent akcií této sportovní automobilky. Dalších téměř 12 procent akcií by mohl Fiat získat, pokud by přijal nabídku italské banky Mediobanca, která hodlá své akcie Ferrari prodat. Vedení automobilky Ferrari i Fiatu by tento krok uvítalo, ovšem nejsou jedinými zájemci. Dle vyjádření vedení banky má zájem o tento balík více soukromých investorů a rozhodne tedy cena, kterou budou jednotliví investoři ochotni za tento podíl zaplatit. Zda si Fiat pojistí své vlastnictví u Ferrari, se ukáže do konce druhého čtvrtletí letošního roku, kdy by měly definitivně skončit vyjednávaní mezi Fiatem a bankou Mediobanca.
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků