Fiat zvažuje navýšit svůj podíl v automobilce Ferrari

Italský koncern Fiat zvažuje navýšit svůj podíl v automobilce Ferrari. Fiat nyní vlastní zhruba 56 procent akcií této sportovní automobilky. Dalších téměř 12 procent akcií by mohl Fiat získat, pokud by přijal nabídku italské banky Mediobanca, která hodlá své akcie Ferrari prodat. Vedení automobilky Ferrari i Fiatu by tento krok uvítalo, ovšem nejsou jedinými zájemci. Dle vyjádření vedení banky má zájem o tento balík více soukromých investorů a rozhodne tedy cena, kterou budou jednotliví investoři ochotni za tento podíl zaplatit. Zda si Fiat pojistí své vlastnictví u Ferrari, se ukáže do konce druhého čtvrtletí letošního roku, kdy by měly definitivně skončit vyjednávaní mezi Fiatem a bankou Mediobanca.
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků