Fiat zvažuje navýšit svůj podíl v automobilce Ferrari

Italský koncern Fiat zvažuje navýšit svůj podíl v automobilce Ferrari. Fiat nyní vlastní zhruba 56 procent akcií této sportovní automobilky. Dalších téměř 12 procent akcií by mohl Fiat získat, pokud by přijal nabídku italské banky Mediobanca, která hodlá své akcie Ferrari prodat. Vedení automobilky Ferrari i Fiatu by tento krok uvítalo, ovšem nejsou jedinými zájemci. Dle vyjádření vedení banky má zájem o tento balík více soukromých investorů a rozhodne tedy cena, kterou budou jednotliví investoři ochotni za tento podíl zaplatit. Zda si Fiat pojistí své vlastnictví u Ferrari, se ukáže do konce druhého čtvrtletí letošního roku, kdy by měly definitivně skončit vyjednávaní mezi Fiatem a bankou Mediobanca.
TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků