Fiat zvažuje navýšit svůj podíl v automobilce Ferrari

Italský koncern Fiat zvažuje navýšit svůj podíl v automobilce Ferrari. Fiat nyní vlastní zhruba 56 procent akcií této sportovní automobilky. Dalších téměř 12 procent akcií by mohl Fiat získat, pokud by přijal nabídku italské banky Mediobanca, která hodlá své akcie Ferrari prodat. Vedení automobilky Ferrari i Fiatu by tento krok uvítalo, ovšem nejsou jedinými zájemci. Dle vyjádření vedení banky má zájem o tento balík více soukromých investorů a rozhodne tedy cena, kterou budou jednotliví investoři ochotni za tento podíl zaplatit. Zda si Fiat pojistí své vlastnictví u Ferrari, se ukáže do konce druhého čtvrtletí letošního roku, kdy by měly definitivně skončit vyjednávaní mezi Fiatem a bankou Mediobanca.
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků