Fiat zvažuje nasazení platformy Jaguaru

Nástupce modelu Alfa 166 je opět v zájmu pozornosti. Původně měl být tento model postaven na upravené platformě Maserati, poté Fiat projevil zájem o podvozek a náhon Mercedesu a nyní přichází na řadu Jaguar a Land Rover.

Poté, co bude Jaguar a Land Rover prodán indickému investorovi, chce Fiat okamžitě využít pro sebe technologie zadního náhonu a náhonu na všechna čtyři kola, které obě automobilky mají k dispozici.

Vedení automobilky totiž odhalilo, že první aplikace technologií Jaguaru by mohla přijít právě u nástupce modelu 166. Je to vcelku zajímavá informace, protože tento model by měl být již ve finálním testovacím procesu a žádné dramatické změny zde již nezle aplikovat, aniž se výrazně neposune doba příchodu na trh.

A aby to nebylo vše, spekuluje se také o použití platformy Sigma automobilky Cadillac, ale obecně se má za to, že tato možnost má nejmenší šanci.

Každopádně pokud chtěl Fiat zamotat světu hlavu, tak se mu to podařilo. V této chvíli asi nikdo pořádně neví na čem nástupce Alfy 166 přijede, s čím přijede a kdy přijede.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků