Fiat zvažuje nasazení platformy Jaguaru

Nástupce modelu Alfa 166 je opět v zájmu pozornosti. Původně měl být tento model postaven na upravené platformě Maserati, poté Fiat projevil zájem o podvozek a náhon Mercedesu a nyní přichází na řadu Jaguar a Land Rover.

Poté, co bude Jaguar a Land Rover prodán indickému investorovi, chce Fiat okamžitě využít pro sebe technologie zadního náhonu a náhonu na všechna čtyři kola, které obě automobilky mají k dispozici.

Vedení automobilky totiž odhalilo, že první aplikace technologií Jaguaru by mohla přijít právě u nástupce modelu 166. Je to vcelku zajímavá informace, protože tento model by měl být již ve finálním testovacím procesu a žádné dramatické změny zde již nezle aplikovat, aniž se výrazně neposune doba příchodu na trh.

A aby to nebylo vše, spekuluje se také o použití platformy Sigma automobilky Cadillac, ale obecně se má za to, že tato možnost má nejmenší šanci.

Každopádně pokud chtěl Fiat zamotat světu hlavu, tak se mu to podařilo. V této chvíli asi nikdo pořádně neví na čem nástupce Alfy 166 přijede, s čím přijede a kdy přijede.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků